Челси господства в Лондон след празничен успех над Уест Хам (видео)

Челси продължава без грешка у дома, след като победи с 2:0 Уест Хам на "Стамфорд Бридж" в първото лондонско дерби от програмата на "Боксинг дей" в Премиър лийг. Така селекцията на Жозе Моуриньо увеличи аванса си на върха на шест точки, преди преследвачът на "сините" Манчестър Сити да е изиграл своя мач от кръга. Паралелно с това Челси утвърди господството си в Лондон, постигайки пет победи от пет столични дербита, които отборът е изиграл от началото на сезона. Джон Тери (31') отново сложи началото, а Диего Коща (62') затвърди успеха на домакините.

Една промяна бе направил в своя състав Жозе Моуриньо - Оскар започна като титуляр за сметка на Джон Оби Микел. Джеймс Колинс, Марк Нобъл и Енер Валенсия стартираха за тима на Уест Хам.

Още в четвъртата минута Оскар пропусна страхотна възможност да открие резултата. Вилиaн намери своя сънародник в малкото наказателното поле, но от няколко метра Оскар стреля над напречната греда. Няколко минути след това и Гари Кейхил опита удар с глава от добра позиция, но и той бе неточен. В 20-ата минута отново Кейхил бе близо до гола, но този път Адриан дел Кастийо бе последна преграда, намесвайки се решаващо.

Превъзходството на домакините бе материализирано в 31-ата минута. Сеск Фабрегас центрира от корнер, Диего Коща засече с глава, продължавайки към далечната греда, където Джон Тери довкара отблизо, давайки аванс на своя отбор във втори пореден мач. До почивката Матич и Коща пропуснаха да увеличат аванса на Челси.

В 52-ата минута Адриан спаси много силен шут на Еден Азар, а десет минути след това Диего Коща удвои. Азар отне топката и изведе добре голмайстора на "сините", който със страхотен финт елиминира трима бранители на Уест Хам и стреля прецизно в далечния ъгъл.

Последваха пропуски на Фабрегас, Коща и Оскар, а в 87-ата минута Амалфитано бе близо до това да вкара много красив гол, след като премина технично през отбраната на Челси, но ударът му срещна гредата.

Челси е на първо място с 45 точки, докато Уест Хам е четвърти с 31.