Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ман Сити продължи битката с Челси след разходка в снега (видео)

Шампионът Манчестър Сити продължи преследването на лидера в класирането на Висшата лига Челси след важна победа далеч от дома - 3:1 при визитата на Уест Бромич Албиън на "Дъ Хоутърнс". Въпреки сериозните проблеми с контузии в състава, възпитаниците на Мануел Пелегрини стигнаха до лесни три точки срещу намиращия се в лоша форма тим на "дроздовете". Само за половин час игра гостите си "оплетоха кошницата" с три попадения във вратата на Бен Фостър. Двубоят се игра в доста тежки условия, след като през почти цялото време над терена на "Дъ Хоутърнс" се изсипваше непрестанен снеговалеж.

Полузащитникът Феранандо даде ранен аванс на своя тим с попадение още в осмата минута на срещата. Той се разписа не без помощта на стража на Уест Бромич Бен Фостър, който изпусна топката пред себе си, опитвайки се да овладее центриране на Самир Насри. Фернандо се възползва от грешката на вратаря и с акробатично изпълнение прати топката в мрежата му за 0:1.

Само пет минути по-късно Туре Яя удвои аванса на гостите от дузпа. Той прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл зад Фостър, след като Джолиън Лескът извърши нарушение срещу Давид Силва в наказателното поле. Самият Давид Силва направи резултата класически след 35 минути игра с диагонален удар, оплел се в мрежата на Бен Фостър. Атаката за третия гол в полза на гостите бе изключително добре разиграна и след паса на Хесус Навас, за Силва остана само удоволствието с прецизен удар да опъне мрежата на домакините.

След почивката играта се успокои, най-вече благодарение на сериозния аванс на гостите. Освен това и неспирният сняг нямаше как да спомогне бързия ход на събитията на терена и темпото на игра спадна. Гостите решиха да запазят някои от най-добрите си футболисти, като заменени бяха Давид Силва, Туре Яя и Самир Насри.

Така в 87-ата минута домакините успяха да върнат един гол чрез резерватата си Идейе Браун. Попадението на тарана падна не без помощ от страна на вратаря на Ман Сити Джо Харт, който изпусна центриране от корнер пред себе си и позволи на Браун да се разпише отблизо.

Успехът е седми поред за "гражданите", които остават най-сериозният опонент на Челси в борбата за първото място. Шампионите са на три точки зад уверения лидер, като ще се надяват по-добрата им празнична програма в дните около Нова година да им позволи да намалят още повече изоставането си от тима на Жозе Моуриньо. Уест Бромич пък е само на две точки над опасната зона и трябва да търси бързо излизане от кризата, в която се намира.