Сити отказа да отвори коледния подарък от Челси (видео)

Шампионът Манчестър Сити не успя да се възползва от издънката на Челси при гостуването на Саутхамптън (1:1) и също записа равенство - 2:2, срещу Бърнли у дома в двубой от 19-ия кръг на Премиършип. Ако бяха победили, играчите на Мануел Пелегрини щяха да доближат лидера от Лондон на само една точка. Сега обаче разликата си остава 3 пункта. "Гражданите" водеха с 2:0 след първото полувреме, но след като чуха за грешката на Челси, като че ли напрежението си каза думата и те допуснаха изравняване.

Първо Давид Силва беше точен в 23-ата минута след подаване на сънародника му Хесус Навас, а в 34-ата минута Фернандиньо изстреля топката за втори път в мрежата на гостите. Две минути след подновяването на играта обаче Джордж Бойд върна единия гол. Той беше в положение на засада, но съдиите не я маркираха. В 81-ата минута пък Ашли Барнс вкара за 2:2 и така смълча "Етихад".

Сити влезе в мача след серия от седем поредни победи за първенство, в които беше вкарал 17 гола срещу само три допуснати. Новаците от Бърнли пък са сред изпадащите.

Логиката обаче отстъпи място на прагматизма и в крайна сметка нещата не се стекоха според очакванията. Пелегрини направи три промени в стартовите си 11 в сравнение със срещата с Уест Бромич преди два дни. Пабло Сабалета, Александър Коларов и Фернандиньо започнаха вместо Бакари Саня, Туре Яя и Гаел Клиши. Туре Яя дори изобщо не беше в групата, както продължава да го няма и капитанът Венсан Компани. В предни позиции "гражданите" отново бяха без типичен централен нападател поне до появата на Стеван Йоветич през втората част.

Сити започна много добре и до 34-ата минута вече водеше с 2:0 след прекрасни отигравания на Давид Силва и Фернандиньо. Гостите не се бяха затворили и опитваха атаки, но в тези моменти по нищо не личеше, че ще успеят да сътворят сензацията.

Второто полувреме започна изненадващо с бърз гол на Бърнли, макар и след положение на засада. По това време вече се знаеше, че Челси е изгубил две точки и залогът стана още по-голям. Изненадващо обаче осминафиналистът в Шампионската лига започна да играе с известен страх, от което гостите се възползваха. Те имаха поне две възможности за изравняване, преди да се стигне до 81-ата минута, когато Барнс майсторски насочи кълбото зад гърба на Йън Харт за 2:2.

Сити атакуваше, но доста сковано и разпиляно. Гостите се бранеха добре и нито за миг не се затвориха. Те дори завършиха мача без нито една смяна, вместо да се възползват от това си право и да прекъснат играта в заключителните етапи.

В следващия кръг часове след настъпването на новата година "светлосините" отново са домакини, този път на Съндърланд, докато Бърнли гостува на Нюкасъл.