Саутхамптън се върна в топ 4 след бой над Кристъл Палас (видео)

Саутхамптън се завърна на четвъртата позиция в Премиър лийг, след като победи с 3:1 Кристъл Палас като гост, записвайки втора поредна победа. След като в миналия кръг "светците" вкараха три гола на Евертън, днес отбелязаха толкова и на "орлите". Садио Мане отри резултата в 17-ата минута, когато бе изведен от Уорд-Праус и премина покрай Сперони.

Три минути след почивката именно Мане асистира на Райън Бертранд за втория гол. В 53-ата минута Тоби Алдервейрелд засече с глава центриране от корнер и направи преднината на гостите класичка. Четири минути преди края опитният Скот Дан вкара почетното попадение за домакините. Миле Йединак изпълни пряк свободен удар, а бранителят отклони с глава за крайното 1:3.

Саутхамптън измести Уест Хам от четвъртата позиция, след като по-рано днес "чуковете" загубиха от Челси. Кристъл Палас остава в зоната на изпадащите с едва 15 точки.