Тотнъм продължи победния си ход срещу безпомощния Лестър (видео)

Отборът на Тотнъм продължи победната си серия в английската Висша лига и на "Боксинг дей", след като се наложи с 2:1 като гост над последния в класирането Лестър. По този начин възпитаниците на Маурисио Почетино се доближиха на две точки от четвъртото място в класирането, което е крайната цел на отбора. Домакините пък записаха шестата си поредна загуба и общо 13-и мач без победа в Премиър лийг, като активът им от 10 точки на Коледа почти сигурно им гарантира място в Чемпиъншип през следващия сезон.

Хари Кейн откри резултата след само 57 секунди игра след центриране на Насер Шадли и даде много ранен аванс на гостите. Това бе и 15-о попадение за младия нападател на Тотнъм от началото на сезона. До края на полувремето "лисиците" сътвориха много положения пред вратата на Юго Лорис, но без да стигнат до изравнително попадение.

Такова все пак падна само четири минути след подновяването на играта за второ полувреме. Автор на гола за Лестър бе Леонардо Уйоа, който засече с пета от непосредствена центриране на свой съотборник и прати топката в мрежата за 1:1. Въпреки това домакините не успяха да се възползват от импулса в своята игра и Риад Марез тресна гредата зад Лорис от пряк свободен удар преди Тотнъм отново да поведе в резултата. Кристиан Ериксен също от фаул не остави шансове на Бен Хамър, за да оформи крайното 1:2 на "Кинг Пауър Стейдиъм".

Победата доближи лондончани на една победа разстояние от така желаното четвърто място. Истинските битки за "шпорите" обаче те първа предстоят, след като на 28 декември и 1 януари на "Уайт Харт Лейн" гостуват последователно Манчестър Юнайтед и Челси.