Амкар спря Зенит (видео)

В мач от 9-ия кръг на футболното първенство на Русия отборите на Зенит (Санкт Петербург) и Амкар (Перм) завършиха 1:1. Домакините поведоха в 10-та минута с гол на Артьом Дзюба. В 66-та минута гостите от Перм изравниха с гол на своя нигерйски нападател с норвежки паспорт Чума Анене. В 33-та минута Хълк изпусна дузпа - стреля в тялото на вратаря.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха българските футболисти Петър Занев и Георги Пеев. Занев игра през целия мач, а Пеев бе сменен в 79-та минута от нападателя Александър Прудников.

Това беше трети пореден мач, в който Зенит не успява да стигне до победата на свой терен, като за втори пореден път Хълк пропусна дузпа.

Амкар е на 11-то място във временното класиране с 9 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 25 точки, следван от Локомотив (Москва) - 17 точки и един мач по-малко, Зенит - 17 точки, и други.