Ивелин пак ще пие "Аулин" след тежка среща с Манолев (видео)

Спартак (Москва) с Ивелин Попов в състава си допусна тежка и изненадваща загуба с 0:3 при гостуването си на Кубан в среща от 9-ия кръг на руския елит. До днес бившият клуб на българския национал беше на последно място без победа в актива си, докато столичани можеха да излязат втори в таблицата при положителен развой на нещата. Още един нашенец се появи на стадиона в Краснодар - Станислав Манолев, който в средата на първото полувреме зае мястото на получилия травма Владимир Льобкаров в редиците на домакините.

Това е трета загуба за Спартак в последните пет кръга, с което тимът на Дмитрий Алейничев рискува да се отдалечи на 9 точки от лидера ЦСКА (Москва), ако той спечели своя мач срещу Мордовия в неделя.

Арсен Хубулов вкара за Кубан още в 9-ата минута за радост на новия наставник Сергей Таушев, който преди няколко дни се зае със задачата да спасява сезона.

Ивелин Попов можеше да реализира в 31-ата минута, но шутът му беше избит над гредата.

Домакините удвоиха аванса си в 36-ата минута, когато Лоренсо Мелгарехо ефектно прехвърли Артьом Ребров, останал сам срещу него.

Пред Попето се откри най-добрата възможност за московчани до края на тази част, като в продължението той насочи топката с глава, но тя беше спряна точно пред голлинията.

През второто полувреме Спартак заигра още по-зле и ако не бяха няколко решителни намеси на вратаря Ребров, щеше да се стигне до още по-голяма разлика. В 57-ата минута пък Мелгарехо смая всички с пропуск от около половин метър.

Всичко приключи окончателно в 86-ата минута, когато Владислав Игнатиев изскочи сам срещу Ребров и направи 3:0.

В следващия кръг спартаковци приемат шампиона Зенит в ключов сблъсък в битката за призовите места.