Амкар и Кубан не се победиха (видео)

В среща от 8-ия кръг на футболното първенство на Русия отборите на Амкар и Кубан завършиха 1:1. Гостите от Краснодар поведоха в резултата в 42-ата минута с гол на парагвайския защитник Лоренсо Мелгарехо, а домакините от Перм изравниха в 58-ата минута с гол на полузащитника Алихан Шаваев.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха двама български футболисти - защитникът Петър Занев и полузащитникът Георги Пеев, които играха през целия мач. Нещо повече - ветеранът Георги Пеев бе с капитанската лента на ръката си и бе един от най-активните играчи през целия мач. Българският футболист Станислав Манолев бе включен в групата на Кубан за мача, но остана на пейката през всичките 90 минути.

Амкар е на 9-о място във временното класиране с 8 точки, а Кубан е на 15-о място с 4 точки.