Гошко Пеев носи победа на БГ Амкар (видео)

Георги Пеев вкара победния гол за успеха на Амкар Перм с 2:1 срещу Мордовия Саранск в мач от десетия кръг на руското първенство по футбол. Победата остави тима от Перм, за който цял мач игра Петър Занев, на 11-о място в генералното класиране и далеч от зоната на изпадащите, която в момента оглавява именно Мордовия.

Гостите от Саранск поведоха в 24-та минута с гол на Руслан Мухаметшин, като малко преди това Занев беше отклонил с глава много опасен удар към вратата на домакините. Обратът започна през второто полувреме, в началото на което Пеев влезе в игра като смяна на Сергей Баланович. Алихан Шаваев изравни в 55-ата минута, а в 67-та Амкар получи дузпа за нарушение срещу Александър Прудников.

Зад топката застана именно Пеев, който я изпрати в десния ъгъл за 2:1. Категоричен лидер продължава да бъде ЦСКА Москва, който в събота спечели точка след 1:1 срещу столичния съперник Локомотив. Георги Миланов се появи като резерва за "армейците", които имат осем победи и две равенства след десет кръга.