Balkan Grand Prix 6

Зенит удари Валенсия на "Местайя" в голов трилър (видео + галерия)

Руският първенец Зенит превзе "Местайя", побеждавайки с 3:2 като гост Валенсия в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят бе от Група "H". Звездите Хълк (9, 45) и Аксел Витсел (76) донесоха победата на питерци, докато за "прилепите" точни бяха Жоао Кансело (56) и Андре Гомеш (73).

Хълк изведе тима от Санкт Петербург напред в 9-ата минута с диагонален удар по земя с левия крак, а в 45-ата минута бразилецът с изключителен изстрел с левия крак отново опъна мрежата на вратата на Валенсия. В 56-ата минута Кансело изненада вратаря на гостите Юрий Лодигин с изстрел от малък ъгъл, а в 73-ата Андре Гомеш се разписа за 2:2 след нова неубедителна изява на Лодигин. Само три минути след това обаче Аксел Витсел донесе победата на руския тим с шут от границата на наказателното поле.

ВАЛЕНСИЯ - ЗЕНИТ 2:3