Левски спря серията на Лудогорец в разочароващ мач без победител (видео)

Историческият мач между Левски и Лудогорец заради откриването на най-модерната трибуна в България не донесе очаквания спектакъл. Двата тима разочароваха и завършиха за първи път в родното първенство без да си отбележат гол 0:0. Двубоят от 30-ия кръг на "А" се игра пред около 14 000 зрители. По този начин "сините" спряха победната серия на "орлите", които тази пролет губят за първи път точки. Въпреки това шампионите останаха с преднина пред "сините" от 14 точки. Тимът от Разград има актив от 61 точки, докато Левски са с 47 точки, шест кръга преди края на сезона.
Официално откриха сектор "А" на стадиона "Георги Аспарухов" Преди срещата Андрей Аспарухов, син на легендата Георги Аспарухов, официално откри Сектор "А", който изненадващо не се напълни до краен предел. Негова компания му правеха синовете на Христо Йовов и Станислав Ангелов. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на бащата на Веселин и Йордан Миневи - Милчо Минев, който почина в началото на седмицата.

Левски - Лудогорец - I част "Гордост, чест, вековна слава - история не се купува и не се продава и Левски - това е България", бе транспаранта на хореографията на препълнения Сектор "Б", който бе оцветен в синьо, а също и с бяло-зелено-червено с образа на Апостола.

Феновете на Левски и Лудогорец по време на дербито - част I Още в първите минути Натанел и Сашо Александров бяха санкционирани в жълто. "Орлите" първи  стигнаха до положение. В 17-ата минута Нар пропусна, а в 24-ата минута Георги Терзиев смени Керчев и две минути по-късно се размина на сантиметри от гол. Бранителят скочи след корнер, но прати топката над гредата.

Левски - Лудогорец - II част "Сините" станаха по-активни, като Прохазка стреля няколко пъти отдалеч. При една от ситуацията Владо Стоянов се намеси, след това Минев изби преди Краев да отбележи. Малко преди края на първата част Лукин с глава пропиля най-добрата възможност.

Втората част започна с положение на гостите. В 50-ата минута отлична проява на Боян Йоргачевич спаси домакините. Сръбският вратар се намеси след бърза контраатака на Кафу, а след това Саша стреля в аут. В оставащите минути най-интересното бе случващото се в Сектор "Б", където агитката на "сините" първо пусна десетки димки, а след това запалиха множество факли.

Феновете на Левски и Лудогорец по време на дербито - част I Треньорите направиха промени, като влязоха Мики Орачев и Бабатунде Адениджи, а Кишада за гостите, но положения продължиха да липсват. Перпелица и Де Ноойер също влязоха в края, като в последните минути Бабатунде не успя да засече центриране, а Йоргачевич спаси последното опасно центриране.

Левски - Лудогорец - I част През цялата среща имаше борба, на моменти нерви, но като цяло слаба футболна продукция и напълно заслужено срещата завърши 0:0. Равенство е четвърто тази пролет за левскарите, които продължават да имат преднина от пет точки пред третия Берое.

Лудогорец е все по-близо до петата си поредна титла, а "сините" до официално завръщане в евротурнирите. След пет дни Левски посреща Черно море, а Лудогорец домакинства на Монтана.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Сърджан Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Божидар Краев, Мигел Бедоя, Франсис Нар, Венцислав Христов

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Венцислав Керчев, Козмин моци, Натанел Пимента, Лукас Саша, Светослав Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудио Кешеру