Монтана на победа от финал в Суперлигата

Волейболният отбор на Монтана е само на победа от класиране на финала на Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Шопов успяха да бият чисто вкъщи Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:23, 28:26) в мач №2 от полуфиналните плейофи, игран тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани поведоха с 2-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Следващите две срещи са в събота и неделя (26 и 27 март) от 18,00 часа в зала "Арпезос" в Кърджали.

И двамата треньори направиха промени в стартовите си състави в сравнение с първия мач вчера. В шестицата на Монтана опитния Костадин Стойков отстъпи място на Минчо Минчев, а в центъра Мартин Палийски започна на мястото на Тодор Богданов. В състава на Арда пък като либеро игра 16-годишният Симеон Топузллиев, а Николай Колев бе записан като полеви играч.

В първия гейм домакините от Монтана започнаха спокойно и напълно контролираха играта, като в крайна сметка взеха гейма с убедителното 25:15. Играчите на Монтана продължиха със силната си игра и във втората част, като поведоха с 18:11. Последва отпускане и шест поредни точки за Арда и 18:17. Все пак монтанчани успяха да затворят гейма в своя полза при 25:23 и да поведат с 2:0. В третия гейм двата тима продължиха да се борят за всяка точка, като резултатът мина 25-ата точка. Арда имаше геймбол при 26:25, но не успя да се възползваха, след което Монтана измъкна гейма с 28:26 и спечели мача с 3:0.

Най-полезен за Монтана стана Минчо Минчев с 15 точки (3 аса и 38% ефективност в атака), а Иван Латунов добави още 11 точки (3 блока, 3 аса и 71% ефективност в атака) за победата. За тима на Арда Спас Байрев завърши с 16 точки.

МОНТАНА - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:15, 25:23, 28:26)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 15, Симеон Александров 10, Трифон Лапков 6, Иван Латунов 11, Мартин Палийски 4 - Добромир Иванов-либеро (Стефан Стоянов, Златко Кьосев 4, Теодор Богданов, Георги Георгиев-либеро)
Старши-треньор: Петър Шопов
АРДА: Делчо Раев 1, Спас Байрев 16, Валентин Димов 7, Невен Нешев 1, Петър Бъчваров 4, Васил Атанасов 3 - Симеон Топузлиев-либеро (Кирил Хаджиев 6)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)