Нефтохимик 2010 измъкна невероятна победа над Добруджа 07 с 3:2 в полуфинал №3

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) продължават борбата за място на финала на Суперлигата на България след невероятна победа. Воденият от треньора Петър Дочев тим надделя много трудно и драматично като гост на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 22:25, 19:17) в третия мач от полуфиналните плейофи помежду им, игран тази вечер в пълната зала "Добротица".

По този начин бургазлии, които спечелиха редовния сезон, намалиха резултата в плейофната серия на 1-2 победи и останаха в играта за класиране на финала. Четвъртата среща между двата тима е утре (27 март) отново от 18,00 часа в Добрич.

Първият гейм бе доста оспорван и равностоен, като едва в края му гостите от Бургас съумяха да направят разлика от 2 точки, която се оказа и решителна, за да поведат след 25:23. Във втората част домакините от Добруджа поведоха с 3:1, но Нефтохимик бързо стопи пасива и след ас направи обрат до 4:3. Постепенно момчетата на Петър Дочев увеличиха преднината си до 16:10. Блокадата на Нефтохимик работеше много добре, а това им позволи да добавят още две точки към солидния си аванс за 18:11. Този аванс се оказа достатъчен, за да поведе Нефтохимик с 2:0 след 25:20.

В третия гейм гостите от Бургас започнаха вихрено и поведоха с 4:1, но домакините успяха да изравнят веднага при 4:4. Със силен сервис и атака обаче Нефтохимик отново успя да се откъсне при 13:10. Добруджанци не се бяха отказали и успяха да обърнат развоя на гейма до 18:14 в своя полза, а впоследствие и до 20:15, като сервисът се оказа в основата на подема. Привържениците на Добруджа се ентусиазираха още повече и с мощната им подкрепа домакините успяха да намалят изоставането си в геймовете на 1:2 след убедително 25:15. В четвъртата част отборът на Добруджа разкри напълно потенциала, с който разполага, и след мощни сервис и атака успя да направи разлика от 2-3 точки. При 23:21 обаче разпределителят на домакините Георги Манчев падна на игрището, но за щастие след бърза намеса на лекаря на тима, остана на терена. Съотборниците му пък успяха да направят 25:22 и да вкарат мача в тайбрек.

В решителния пети гейм домакините поведоха с 4:1, а реферът Ивайло Иванов вдигна и жълт картон за тима на Нефтохимик. Нищо обаче не бе приключило и последва кулминацията на драмата, завършила след 19:17 в полза на бургазлии.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (23:25, 20:25, 25:15, 25:22, 17:19)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев, Мартин Атанасов, Димитър Маринков, Денис Чавдаров, Алекс Грозданов - Христо Христов-либеро
Старши-треньор: Мирослав Живков
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Петър Христов, Явор Генов, Мартин Пенев, Стоян Самунев, Николай Къртев - Андрей Николов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев.