Монтана с трудно 3:1 над Арда в първия полуфинал (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Монтана тръгна много добре в полуфиналните плейофи на Суперлигата. Воденият от треньора Петър Шопов тим надигра трудно у дома Арда (Кърджали) с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) в първия мач от полуфиналите, игран тази вечер пред над 700 зрители в зала "Младост“.

По този начин монтанчани поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е утре (23 март) отново от 18,00 часа в Монтана.

В първата част гостите от Арда стартираха ударно и поведоха с 4:1 и 11:7, но след това допуснаха изравняване. Играта продължи точка за точка до самия край на гейма. В решителните минути обаче кърджалийци не издържаха на напрежението. След като изоставаха с точка при 21:22, атаката на Арда бе спряна от блокадата на домакините, което им даде важно предимство от 23:21. Последната точка пък бе подарена от гостите след грешка от сервис на опитния Невен Нешев.

Във втория гейма Арда продължи да натиска, като започна с 3:1, след което задържа преднината си до 19:16. Този път гостите устискаха на всички атаки на домакините и устояха до геймбола при 24:22. Въпреки това те пропуснаха възможността да затворят гейма. В крайна сметка сервисът на Петър Бъчваров се оказа непреодолим за монтанчани и геймът бе спечелен от Арда при 25:23 и резултатът бе изравнен на 1:1.

Това вече подейства стимулиращо на момчетата на Петър Шопов и в третата част те започнаха още от самото начало да диктуват играта. Това развитие се запази в следващите два гейма, като домакините повече не допуснаха изненади и за радост на своите фенове приключиха първия си мач след 25:19 и 25:21 и 3:1.