Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Добруджа 07 нанесе втори тежък удар на Нефтохимик 2010 в полуфинал №2 (ВИДЕО)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) са само на една победа от финала в Суперлигата за втора поредна година. Момчетата на треньора Мирослав Живков постигнаха нова победа срещу Нефтохимик 2010 (Бургас), след като надделяха много трудно и драматично като гости с 3:2 (25:19, 25:23, 24:26, 23:25, 20:18) В мач №2 от полуфиналната серия, игран тази вечер в зала "Младост".

По този начин добричлии поведоха с 2-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Следващите две срещи от серията между двата тима са в събота и неделя (26 и 27 март) от 18,00 часа в зала "Добротица" в Добрич.

В първия гейм играчите на Добруджа 07 започнаха като истински фурии и след първото техническо прекъсване, което дойде при 8:7 в тяхна полза, постепенно увеличаваха преднината си до 19:13. Този аванс им помогна спокойно да вземат гейма след 25:19. Във втората част добруджанци стартираха с мощен сервис и дръпнаха с 6:3. Домакините успяха да изравнят при 8:8, но гостите от Добрич играеха по-спокойно и не допускаха грешки, което им помогна отново да се откъснат в резултата при 14:11. Играчите на Нефтохимик продължиха да бъдат припряни в действията си, от което нямаше как да не се възползват добричлии и да продължат да водят уверено до 20:17. Преднината се оказа достатъчна и Добруджа спечели гейма с 25:23.

Началото на третата част бе отлично за Добруджа, които бързо поведоха с 4:1 срещу все по-смутените домакини. Преднината се запази до 12:9, а при 16:11 добричлии вече предвкусваха сладката и така важна втора победа в серията. Не така обаче мислеха играчите на Нефтохимик. Те успяха да стопят пасива, а при 17:16 за гостите реферът Илиян Георгиев се наложи да вади жълтия картон за тима на Добруджа, след като от щаба на Миро Живков искаха прекъсване, но такова им бе позволено едва при 17:17. Играчите на Добруджа обаче отново успяха да поведат при 19:17, но бургазлии не се отказваха и след като отново изравниха и дори поведоха при 22:20. След това достигнаха и първи до геймбол, но едва при втората си възможност измъкнаха гейма след 26:24 и намалиха на 1:2.

В началото на четвъртата част гостите от Добрич се опитаха да забравят края на предишната и дръпнаха с 3:1. Домакините обаче определено имаха подем, а играта се накъса с доста прекъсвания - за разговори със съдията от страна на капитана на Добруджа или за забърсване на пода. Отборът на Нефтохимик обаче запази спокойствие, а след силни изяви на Николай Къртев домакините поведоха с 8:7. Геймът се завърза, като двата отбора започнаха постоянно да си разменят водачеството, но в края две поредни блокади дадоха аванс от 23:21 за домакините. Нефтохимик показа завидно хладнокръвие при разиграването на мача при 24:22 - продължителна размяна, завършила с атака в аут от страна на Добруджа. След това разпределителят Георги Манчев почти се качи до съдията Илиян Георгиев в търсене на някакво обяснение, а след подновяването на играта Нефтохимик стигна до тайбрека след 25:23.

В тайбрека гостите от Добрич започнаха вихрено и поведоха с 4:0. Домакините обаче нямаха намерение да се предават и успяха да намалят изоставането си до 5:6. С ас на Мартин Пенев бургазлии дори поведоха при 10:9. И тогава настъпи кулминацията на драмата. Първо, Нефтохимик имаше мачболи при 14:12 и 15:14. След сърцата игра на Добруджа и ас на Велизар Чернокожев гостите стигнаха до 16:15 в своя полза. Добричлии имаха и още един мачбол, преди блокадата на Нефтохимик да допринесе за нов мини обрат. В крайна сметка обаче щастието бе за Добруджа, които ликуваха след много сладко и ценно 20:18 и 3:2.