Арда остана в борбата за финала след 3:1 над Монтана (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) остана в борбата и продължава да се бори за класиране за финала на Суперлигата на България. Момчетата на треньора Иван Халачев надделяха трудно у дома над Монтана с 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:21) в мач №3 от полуфиналните плейофи, игран тази вечер в пълната зала "Арпезос".

Така кърджалийци намалиха изоставането си в плейофната серия на 1-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата среща между двата тима е утре (27 март) отново от 18,00 часа в Кърджали.

Домакините от Арда стартираха по-уверено в първия гейм, като започнаха да диктуват играта и постепенно поведоха с 16:9 и 18:13. В този момент монтанчани се вдигнаха на щурм, като намалиха пасива си до 18:20. Кърджалийци удържаха минимална разлика до 24:22, но не успяха да затворят гейм веднага. В решителния момент обаче обстановката повлия, опитният Тодор Богданов сгреши сервис и подари точката за Арда за крайното 25:23. Оспорваната игра и продължи с пълна сила и във втората част, като този Монтана надделя в края след грешка на домакините. При подобна ситуация гостите водеха с 24:23, като бе отсъдена мрежа на Арда и това даде точка за монтанчани, които взеха гейма след 25:23 и изравниха на 1:1 гейма.

Кулминацията настъпи в третия гейм, в който борбата бе буквално точка за точка, а резултатът излезе извън 25-ата точка. При равенството 22:22 играчът на домакините Спас Байрев направи ас, който даде предимство на Арда. Вторият му сервис доведе до контра, но неговите съотборници не можаха да я отиграят и кърджалийци пропуснаха страхотната възможност да затворят гейма, като Монтана изравни - 24:24. В крайна сметка обаче след нови четири геймбола Арда успя да измъкне с 28:26 и да поведе с 2:1. Това явно повлия на монтанчани и в четвъртата част те видимо паднаха духом. Волейболистите на Арда веднага се възползваха от ситуацията като поведоха с убедителното 15:9. Въпреки това Монтана се опитаха да се върнат в играта и постепенно изравниха при 18:18. Домакините все пак устояха на всички атаки и спечелиха с 25:21 и 3:1.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - МОНТАНА 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:21)
АРДА: Делчо Раев, Спас Байрев, Валентин Димов, Невен Нешев, Васил Атанасов, Петър Бъчваров - Николай Колев-либеро (Кирил Хаджиев)
Старши-треньор: Иван Халачев
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Костадин Стойков, Симеон Александров, Трифон Лапков, Иван Латунов, Мартин Палийски - Добромир Иванов-либеро (Стефан Стоянов, Минчо Минчев, Теодор Богданов)
Старши-треньор: Петър Шопов.