100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Ивелин Попов и Спартак в топ 3 след разгромна победа (видео)

Спартак (Москва) постигна втора поредна победа в Премиер лигата и се изкачи на третото място в класирането преди изиграването на всички мачове от 21-ия кръг. Столичният гранд разгроми с 4:0 като гост аутсайдера Анжи и си отмъсти за сензационната загуба на "Откритие Арена" през есента. Ивелин Попов беше титуляр за Спартак и игра до 61-ата минута, когато беше заменен от Жано Ананидзе. Головете за тима на Дмитрий Аленичев отбелязаха Зе Луиш (2), Денис Глушаков и Куинси Промес.

Спартаковци изиграха един от най-силните си мачове през сезона, а ранният гол на Зе Луиш им даде криле. Нападателят от Кабо Верде се разписа още в 4-ата минута с глава след центриране на Промес. Анжи не създаде никакви опасности пред вратата на Артьом Ребров до почивката, а в същото време футболистите на Руслан Агаларов допуснаха доста грешки в защита. Една от тях беше наказана от Денис Глушаков в 31-ата минута и московчани си осигуриха комфортен аванс.
През второто полувреме в игра за Анжи се появи бившият нападател на Черноморец (Бургас) Яник Боли, който раздвижи атаките на тима, но постепенно Спартак отново овладя инициативата и направи победата си още по-убедителна. В 67-ата минута Куинси Промес получи пас от Ананидзе и реализира 12-ия си гол в Премиер лигата. Точка на спора постави Зе Луиш след комбинация с друга резерва - Лоренсо Мелгарехо.

Спартак има в актива си 36 точки и задмина едновременно Локомотив (Москва), Зенит, Краснодар и Терек. Анжи е последен с едва 15 точки и още няма победа на собствен терен.