Голово шоу в Екатеринбург остави Анжи на дъното (видео)

Урал победи Анжи с 4:2 в много зрелищен двубой от 20-ия кръг на руското първенство. С хеттрик се отчете централният нападател на домакините Спартак Гогниев, а освен него се разписа Александър Сапета. Гостите показаха характер и изравниха от 0:2 до 2:2, но в последните минути рухнаха.

Загубата остави отбора на Руслан Агаларов на дъното в класирането с 15 точки и все по-малки шансове за оцеляване в Премиер лигата. Урал е 7-и с 30 точки, колкото има и Спартак (Москва) преди домакинството си на Амкар.
Срещата се оказа доста атрактивна още от началните минути. Първата голова възможност се откри пред новото попълнение на гостите Джонатан Менса, но неговият удар с глава премина встрани от вратата. Бернард Бериша също пропусна да се разпише, а Урал се възползва от това и в 10-ата минута поведе. Попадението стана след хубав извеждащ пас на Дмитрий Коробов, заварил неподготвена защитата на Анжи. Гогниев изскочи сам срещу Давид Юрченко и без проблеми го преодоля за 1:0.

Попадението разколеба гостите и десетина минути по-късно те допуснаха нова груба грешка. Махачкалинци загубиха топката в собствена си половина, последва бърза контра и центриране на Едгар Манучарян към Александър Сапета, който на далечната греда удвои аванса на Урал. Интригата се върна в 29-ата минута благодарение на Бериша. Новият нападател на Анжи се пребори с двама бранители в наказателното поле и простреля Николай Заболотний.
Урал доминираше в началото на втората част, но Манучарян не успя да се разпише от удобна позиция. Гостите пък имаха претенции за дузпа, след като Бериша падна в наказателното поле след интервенция на Александър Мартинович, но реферът Игор Федотов подмина ситуацията.

В 70-ата минута си пролича индивидуалната класа на Иля Максимов. Най-добрият футболист на Анжи нанесе неотразим удар и изравни за 2:2. Урал обаче нямаше намерение да губи точки на собствен терен във втори пореден мач и притисна съперника. В 84-ата минута прекрасна комбинация между Роман Емелянов и Жерсон Азеведо завърши с подаване към Гогниев, който с много хубав изстрел опъна мрежата. Победата на тима от Екатеринбург бе затвърдена в добавеното време от Гогниев, който оформи хеттрика си след пас на влезлия като резерва национал Александър Рязанцев.