Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Ростов отново е на върха, Попето и Спартак пропуснаха последния си шанс (видео)

Ростов отново излезе начело в Премиер лигата на Русия. Отборът на Курбан Бердиев победи с 2:0 Спартак (Москва) в едно от дербитата на 22-ия кръг и показа, че до последно ще се конкурира за титлата с грандовете ЦСКА (Москва) и Зенит. Ивелин Попов изненадващо остана сред резервите на Спартак, но се появи в игра още преди почивката.

Бащош и Кристиан Нобоа вкараха головете за Ростов в първите 20 минути, а гостите направиха няколко непростими пропуска. Ростов има с точка повече от ЦСКА преди утрешния сблъсък между "армейците" и Зенит в Санкт Петербург, докато Спартак загуби окончателно шансове за първото място и ще се бори за класиране в Лига Европа.
Липсата на Ивелин Попов сред титулярите не беше единствената изненада в състава на Спартак. Дмитрий Аленичев заложи на схема с петима бранители, а нападението се водеше от Куинси Промес и Лоренсо Мелгарехо.

Наставникът на Ростов Курбан Бердиев също се довери на схемата 5-3-2. В предни позиции действаха Дмитрий Полоз и Сердар Азмун, а Кристиан Нобоа, Александър Гацкан и Павел Могилевец оформиха триото в средата на терена.
Домакините имаха щастието да поведат още във 2-ата минута с попадение на централния защитник Бащош. Националът на Ангола използва лошото позициониране на бранителите на Спартак и с глава засече центриране на Кристиан Нобоа. Голът шокира московчани и те бяха видимо объркани в следващите минути, но всичко можеше да е различно, ако Мелгарехо беше малко по-точен при първата добра атака към вратата на Сослан Джанаев. Парагваецът получи пас от Сергей Паршивлюк, обърна се и стреля в гредата. Топката се върна към Александър Зотов, но той я прати високо в аут.

Гостите пропиляха още една великолепна възможност в 19-ата минута. Тогава Дмитрий Комбаров центрира перфектно към Промес, но той от няколко метра не успя да насочи топката в опразнената врата. В ответната атака защитата на Спартак отново се провали и Нобоа с глава покачи на 2:0.
Аленичев видя, че нещата не вървят на добре и още в 37-ата минута извърши смяна. Той се отказа от един от бранителите в лицето на Евгений Макеев и пусна Попов. Българинът се включи на високи обороти и до почивката отправи един удар, но той не затрудни Джанаев.

Втората част започна с натиск на гостите, но без сериозни голови положения. Постепенно Ростов уби темпото и минимизира възможностите за удари към вратата на Джанаев. Нобоа от фаул и Тимофей Калачов можеха да решат всичко с трети гол, но и двамата не успяха.
Аленичев нямаше голям избор на пейката и прибегна до пускането на младоците Георгий Мелкадзе и Александър Зуев. Старанието на двамата не помогна особено, а в 80-ата минута Дмитрий Комбаров беше изгонен за два жълти картона и допълнително улесни задачата на домакините.

В следващия кръг "жътите" гостуват на последния Анжи, а Спартак приема Кубан.