Терек продължава да мечтае, а Анжи агонизира (видео)

С късен гол на Аблайе Мбенг Терек победи драматично Анжи с 3:2 и излезе на 3-о място в руското първенство преди изиграването на всички мачове от 22-ия кръг. Съставът на Рашид Рахимов показа характер след лошото начало и зарадва феновете на "Ахмат Арена". Два гола за домакините отбеляза Георге Грозав, а за Анжи точни бяха Дарко Лазич и Яник Боли. Отборът от Махачкала е последен в класирането със скромните 15 точки и е в серия от 4 поредни загуби.

Гостите изненадващо поведоха още в 7-ата минута, когато Дарко Лазич скочи най-високо в наказателното поле след центриране на Иля Максимов и с глава насочи топката неспасяемо за стража на Терек Евгений Городов. Много бързо обаче резултатът беше изравнен. Али Гаджибеков блокира удар на Олег Иванов, но кълбото отскочи към Грозав и румънецът без забавяне стреля за 1:1.
В 21-ата минута отново Грозав затрудни Давид Юрченко, но вратарят изби в корнер. Крилото на Терек продължи да е най-добрият футболист на терена и малко по-късно се разписа за втори път. Изстрелът на румънския бързак не беше особено силен, но попадна в ъгъла на вратата и Юрченко нямаше какво да стори.

В 38-ата минута Андрей Семьонов пропусна да увеличи преднината на Терек, а в 44-ата светкавична контра на гостите завърши с попадение на Яник Боли. За бившия футболист на Черноморец (Бургас) това беше 6-и гол през сезона.
През второто полувреме Терек атакуваше по-често, но скоростните атаки на Анжи също не бяха безопасни. При една от тях Бернард Бериша отправи хубав изстрел, но Городов спаси. В края на мача защитата на гостите не издържа на силния натиск и сгреши. В герой за Терек се превърна резервата Аблайе Мбенг, който довкара топката, след като преди това Юрченко изби удар на Далер Кузяев, и в 87-ата минута донесе победата на тима от Грозни.