Уест Хам изскочи пети и остави Съндърланд в дъното (видео)

Отборът на Уест Хам удържа победа с 1:0 в домакинството си на Съндърланд на "Болейн Граунд" и по този начин се изкачи до петото място в класирането на Висшата лига с 11-а победа за сезона. Единственото попадение в срещата реализира Микейл Антонио след половин час игра с диагонален удар, който не остави шансове на Вито Маноне, влизайки в мрежата му точно до дясната греда. Макар други попадения в мача да липсваха, положенията пред двете врати не бяха кът, като на три пъти удари на футболисти и от двата съперника срещаха гредите. На два пъти рамките на вратата спасяваха Вито Маноне и веднъж Адриан дел Кастийо имаше късмет след удар на футболист на Съндърланд.

Домакините бяха по-активният тим преди почивката и заслужено стигнаха до откриване на резултата чреь Микейл Антонио. Крилото на "чуковете" получи топката отдясно в атаката на своя тим и навлезе в наказателното поле, за да си я нагласи на левия крак и с диагонален удар да преодолее Маноне за 1:0.

През втоторо полувреме "черните котки" имаха доста добри възможности да стигнат до изравнителен гол и по този начин да отмъкнат поне точка от визитата си в източен Лондон. Резервата в състава на Сам Алърдайс Джак Родуел обаче на два пъти не успя да преодолее Адриан от чисти позиции. "Чуковете" обаче удържаха аванса си по този начин грабнаха 11-ата си победа от началото на сезона.

Трите точки означават, че Уест Хам събира актив от 43, което е най-доброто постижение за клуба след 27 кръга в историята на Висшата лига. Съндърланд пък трябва да се примири с предпоследната си позиция в класирането с 23 точки, но все още е само на една от спасителната зона.