10 "светци" се спасиха в 93-ата срещу Съндърланд (видео)

Големият Сам Алърдайс бе на път да измъкне в типично свой стил гостуването на неговия Съндърланд срещу целещия се в евроквоти тим на Саутхамптън, но попадение на Вирджил ван Дайк в 93-ата минута спаси тима на Роналд Куман, оформяйки крайното 1:1. Джърмейн Дефоу бе дал аванс на гостите с гол пет минути преди края на редовното време, а "черните котки" бяха и с човек повече на терена след червен картон на Жозе Фонте в 79-ата минута. Въпреки това включване на централния бранител Ван Дайк в предни позиции завърши с мощен удар от около точката на дузпата и изравнително попадение за 1:1.

Северняците бяха близо до това да грабнат пълен актив от визитата си в далечния юг, която при загубите на всички техни конкуренти в битката за спасение - Норич, Нюкасъл и Астън Вила, щеше да ги изкачи на три точки над зоната на изпадащите. Те бяха и близо до изпълнението на тази цел, след като Джърмейн Дефоу с 14-ия си гол от началото на сезона във Висшата лига. Освен това гостите бяха и с човек повече на терена, след като Жозе Фонте събори откъсващия се сам срещу вратаря Фабио Борини и остави отбора си с човек по-малко в 79-ата минута.

Въпреки това обаче домакините намериха сили да се върнат в мача, като това се случи по възможно най-драматичния начин. Вирджил ван Дайк се разписа в буквално заключителните моменти на срещата, за да лиши Съндърланд от възможността да вземат първа победа като гост от ноември миналата година. Все пак спечелената точка означава, че "черните котки" вече са на 17-а позиция с 25, докато Саутхамптън е осми с 41.