Класически Манчестър Юнайтед стигна лесно до 1/4-финал за ФА Къп (видео)

Манчестър Юнайтед сложи край на мечтите на третодивизионния Шрюсбъри Таун в турнира ФА Къп. Тази вечер "червените дяволи" спечелиха лесно с 3:0 гостуването си на тима от Лига 1 и си осигуриха продължаване на 1/4-финал. Крис Смолинг даде преднина на гостите в 38-ата минута, а Хуан Мата удвои в 45-ата. Крайното 0:3 оформи Джеси Лингард в 61-ата минута.

Манчестър Юнайтед контролираше събитията на терена през първата част, макар и без да блести. Още във 2-ата минута Смолинг стреля с глава след корнер, но неточно. След това в 10-ата минута Мемфис Депай отправи опасен изстрел, но той бе спасен от вратаря. В 28-ата минута пък Антони Марсиал имаше шанс в наказателното поле, като ударът му рикошира коварно и защитник трябваше да чисти пред голлинията.

Натискът на "червените дяволи" все пак даде резултат. В 38-ата минута Морган Шнайдерлин свали с глава към Смолинг в наказателното поле, а защитникът веднага стреля от въздуха и успя да насочи топката във вратата за 0:1. В самия край на полувремето гостите удвоиха преднината си. Те си спечелиха фаул пред наказателното поле, а Хуан Мата с прекрасно изпълнение препарира вратаря за 0:2.

И през втората част манчестърци диктуваха събитията на терена и в 53-ата минута удар на Депай се отклони от защитник покрай вратата. При последвалия корнер Марсиал направи непростим пропуск с глава отблизо след заучено положение.

Все пак третият гол за Юнайтед не закъсня. Той падна в 61-ата минута след хубава контраатака, като Андер Ерера центрира за Джеси Лингард в наказателното поле, където той облизо засече кълбото в мрежата за 0:3.

Младокът можеше да отбележи и нов гол в 72-ата минута, но изведен очи в очи с вратаря стреля много нескопосано покрай вратата. Три минути след това пък Уил Кийн нацели греда. Той обаче се контузи в ситуацията и се наложи ад напусне терена, като гостите трябваше да доиграят мача с 10 човека, след като бяха извършили всичките си смени. В края пък и домакините можеха да направят загубата си по-почетна, но пропуснаха две добри възможности.

Така без особени трудности Манчестър Юнайтед продължава напред в турнира. В следващия кръг "червените дяволи" ще имат доста по-тежък съперник в лицето на Уест Хам. Срещата ще бъде на "Олд Трафорд" на 12 март.