"Чуковете" се развихриха срещу Блекбърн и са на 1/4-финал (видео)

Уест Хам разби с 5:1 Блекбърн като гост в най-неравностойния сблъсък от 1/8-финалната фаза на ФА Къп. Домакините поведоха с изненадващ гол на Бен Маршал (20'), но това само разгневи "чуковете", които отговориха с цели пет гола. Виктор Моузес изравни (26), а Димитри Пайе (36', 90') и новото попълнение Емануел Еменике (64', 85') добавиха по две попадения за разгрома.

Блекбърн изненадващо поведе в резултата след 20 минути игра. Бенет изпълни корнер, който бе изчистен в краката на Маршал. Последният финтира Пайе и с много прецизен удар в долния десен ъгъл матира Рандолф, който не успя да стигне до топката. Това попадение активизира "чуковете", които вдигнаха оборотите и много бързо стигнаха до пълен обрат. Първо, в 26-ата минута, Виктор Моузес изравни с шут по земя от около 20 метра. Джейсън Стийл се намеси лошо и топката се озова във вратата му - 1:1. Десет минути по-късно Димитри Пайе изведе Уест Хам напред, след като изпълни специалитета си - перфектен пряк свободен удар.

В 55-ата минута надеждите на домакините за нещо повече се изпариха, след като Крис Тейлър получи втори жълт картон заради нарушение срещу Моузес. Малко след това гол на Кояте бе отменен заради тънка засада. В 64-ата минута обаче Емануел Еменике покачи отблизо на 1:3 с първия си гол за "чуковете", отбелязан в първия му мач като титуляр.

1/4 час преди края численото равенство бе възстановено, след като Шейку Кояте получи спорен директен червен картон заради нарушение срещу Адам Хенли. Пет минути преди края Еменике вкара втория си гол в мача. Пайе изведе нападателя зад отбраната на Блекбърн и нигериецът простреля Стийл. Малко след това Еменике можеше да стигне до хеттрик, но ударът му този път срещна гредата. В добавеното време негов гол пък бе отменен правилно заради засада.

В заключителните секунди Пайе оформи крайното 1:5 след виртуозна солова атака.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!