Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Борини спаси Съндърланд и лиши Кристъл Палас от първа победа за годината (видео)

Гол на Фабио Борини в последната 90-а минута донесе равенство 2:2 на неговия Съндърланд в домакинството на Кристъл Палас. Попадението на италианското крило спаси изключително ценната точка за "черните котки" на Сам Алърдайс и в същото време лиши отбора на Кристъл Палас от първа победа за 2016 година.

Лондончани нямат успех вече повече от два месеца, като за последно надвиха Стоук Сити (2:1) на "Британия Стейдиъм" на 19 декември 2015 година. Днес те почти се виждаха победители след две попадения на Конър Уикъм в рамките на само шест минути, но домакините успяха да изравнят чрез резервата Борини, който заби топката в мрежата на Уейн Хенеси след центриране на ДеАндре Йедлин.

Даме Н'Дойе откри резултата в 36-ата минута с голяма доза късмет, след като ударът му се отклони в тялото на бранител на гостите и изненада Хенеси за 1:0. След почивката обаче Конър Уикъм на практика сам обърна развоя на мача, като първо изравни с много техничен удар в 61-ата минута, а след това се оказа и най-съобразителен в наказателното поле пред Вито Маноне, за да прати топката с мощен удар в мрежата му след пас на Скот Дан с глава. Фабио Борини обаче не позволи тимът му да загуби този мач и осем минути след появата си на терена изравни за финалното 2:2 след центриране на Йедлин от дясното крило.

Точката измъкна Съндърланд над опасната зона с 24 точки, колкото обаче имат и Норич и Нюкасъл, който играе мача си от междинния кръг утре. Кристъл Палас пък все по-често ще поглежда зад гърба си към зоната на изпадащите, макар да има 33 точки в своята сметка. Серията без победа за "орлите" обаче продължава и след 28-ия кръг.