Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Левски разгроми шампиона Марек с 3:0 в мач за чест (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Левски разгроми шампионите от Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:18) в мач от предпоследния 17-и кръг от редовния сезон на Суперлигата, игран тази вечер пред празни трибуни в зала "Христо Ботев" в столицата.
Левски разгроми шампиона Марек с 3:0 в мач за чест
За "сините" срещата бе без значение за крайното класиране, след като загубиха шансове за участие в плейофите. Така левскарите постигнаха една победа за собствена чест. Левски е на предпоследното 9-о място в подреждането с 4 победи, 13 загуби и 16 точки. От друга страна дупничани загубиха практически шансове за първите 4 местав крайното класиране и домакинско предимство в плейофите, след като имат 9 победи, 8 загуби и 27 точки и за момента са на 5-о място. В последния 18-и кръг от редовния сезон "сините" гостуват на Тетевен Волей, а Марек са домакини на Арда (Кърджали). Срещите са в събота (5 март) от 18,00 часа.
Левски започна изключително силно в първия гейм срещу шампионите, като до първото техническо прекъсване дръпнаха с 8:2. На няколко пъти дупничани се опитваха да стопят разликата, но след това отново дoпускаха серия от точки. В крайна сметка "сините" взеха гейма с убедителното 25:16. Втората част започна много по-оспорвано, като и двата тима успяваха да спечелелят сервиса на съперника. Марек успя да намали грешките в посрещане, което бе в основата на по-добрата игра. Но все пак инициативата бе в домакините от Левски, които успяха да измъкна гейма след 25:22 и да поведат с 2:0. В третия гейм момчетата на Андрей Жеков продължиха още по-концентрирано. Видимата липса на дух и желание в играта шампионите от Марек не им позволи да се върнат в гейма и в мача. Така Левски спечели с 25:18 и 3:0 за малко повече от час.
Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - МАРЕК 3:0 - ТУК!!!