Арда отново непобедена в Кърджали

Волейболистите на Арда (Кърджали) надиграха Пирин (Разлог) с 3:1 (25:23, 25:21, 19:25, 25:19) в последен мач от 17-ия кръг на Суперлигата, игран в местната зала "Арпезос".

Така кърджалийци постигнаха 10-а победа в редовния сезон до сега, като със 7 загуби и 29 точки заемат 5-о място във временото класиране. Отборът на Пирин пък допусна 6-а загуба, като с 11 победи и 31 точки запазват 4-ото място в подреждането.

Над 1100 местни запалянковци изпълниха зала "Арпезос", като дадоха солидна подкрепа на своите. Волейболистите на Арда пък за пореден път окрилени от невероятната атмосфера показаха, че у дома не се дават и са трудно превземаеми, като дадоха само един гейм на съперника. В първите два гейма, макар и с минимална преднина, те диктуваха играта, като съумяха да издържат на постоянните опити на противника за промяна и поведоха с 2:0 гейма.

В третата част обаче най-накрая от Пирин успяха да пробият съпротивата на домакините, като след второто техническо прекъсване взеха три точки аванс. До края на гейма гостите от Разлог играха на обороти и с твърдост, като не позволиха обрат и успяха да спечелят гейма с 25:19, а с това да намалят резултата 1:2. До по-голяма интрига в мача обаче не се стигна, тъй като домакините не позволиха това да се случи. В четвъртата част те отново впрегнаха всички сили и поведоха с 8:4. Това им даде още по-голяма увереност и до края на гейма поддържаха преднина за да затворят и тази част в своя полза след 25:19, а с това спечелиха и крайната победа с 3:1.