Отзиви след НСА - Дунав (Русе) 8:1

Левски измъкна драматично 3:2 над Нефтохимик пред 2500 зрители в "Арена Армеец" (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Левски записа драматична 3-а победа в Суперлигата. "Сините" успяха да измъкнат изключително трудна и драматична победа над лидера във временното класиране Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 16:25, 17:15) в среща от 15-ия кръг.
Левски - Нефтохимик Бургас
Срещата, която бе и с благотворителна инициатива, се игра пред близо 2500 зрители в зала "Арена Армеец“. Двубоят между двата тима започна с изпълнение на националния химн на България в лицето на Мис Национален отбор по волейбол  - Ваня Запрянова.
По този начин Левски остава на предпоследното 9-о място във временното класиране с 3 победи, 12 загуби, 9 точки и все по-минимални шансове за класиране на плейофите. Бургазлии пък продължават да са начело в подреждането с 10 победи, 5 загуби и 31 точки, но преди последния мач от кръга между Добруджа 07 (Добрич) и Монтана утре. В следващия междинен 16-и кръг "сините" гостуват на силния тим на Пирин (Разлог), а Нефтохимик е домакин на Арда. Мачовете са в сряда (24 февруари) съответно от 17,30 и 17,00 часа.
Отборът на Нефтохимик започна по-стабилно в първия гейм, като до второто техническо прекъсване водеше 16:12. В края на гейма въодушевения тим на Левски, подкрепян мощно от публиката дошла в "Арена Армеец", успя да направи серия от точки и да поведе в резултата. Това се оказа неочаквана изненада, на която момчетата на Петър Дочев не успяха да реагират, и Левски поведе с 1:0 след 25:23. Интригата във втория гейм продължи, като двата отбора се движеха точка за точка в резултата до самия му край. Но отново сърцата игра на "сините", спечелването на няколко оспорвани разигравания, накараха публиката в залата да избухне. А желанието за победа да им донесе и втория гейм след 25:21.
Третият гейм също тръгна силно за Левски, които се раздаваха на полето и показваха изключителна разнообразност в атаката си. Бургазлии пък изглеждаха разпиляни на полето, което водеше до непредизвикани грешки. Но истинската драма се заформи, след като момчетата на Петър Дочев успяха да спечелят няколко последователни точки, а това подейства върху концентрацията на "сините", които изпуснаха гейма и позволиха на бургазлии да се върнат в мача след 25:22. След загубения гейм, нивото на игра на Левски падна, което позволи на лидерите в класирането от Нефтохимик да покажата своята игра, с което категорично да спечелят четвъртата част с 25:16 и да вкарат мача в тайбрек.
Петият решителен гейм отново бе изключитлено оспорван, като бургазлии играеха много по-ентусиазирано, но отново няколко силни разигравания за Левски - върнаха духа им за победа. И в крайна сметка - 17:15 и 3:2 за Левски.
ЛЕВСКИ - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 16:25, 17:15)
ЛЕВСКИ: Стилиян Асенов, Боян Йорданов, Методи Ананиев, Милан Миланов, Венцислав Рагин, Страхил Свиленски - Ивайло Лалов-либеро
Старши-треньор: Андрей Жеков
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Георги Петров, Мартин Пенев, Явор Генов, Стоян Самунев, Николай Къртев - Андрей Николов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев.