Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Арда с втора победа над ЦСКА за три дни

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) постигна втора победа над ЦСКА в рамките на три дни. След като отстраниха армейците от финалите за Купата на България след драма с 3:2 гейма, във второто си домакинство в зала "Арпезос", този път за първенството волейболистите на Иван Халачев победиха "червените" с 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) в мач от 15-ия кръг на Суперлигата.

Така тимът на Арда показа, че у дома играе изключително силно и е почти непревземаем. Играчите на Арда записаха 9-а победа в шампионата, като с 7 загуби и 26 точки заемат 6-о място във временното касиране, на 2 точки от 5-ия Марек Юнион Ивкони (Дупница), който има същия актив победи и загуби, но е с 28 точки. Отборът на ЦСКА пък допусна 9-а загуба, като с 6 победи и 18 точки заема 8-о място в подреждането.

Въпреки чистата победа домакините от Арда не преклониха лесно армейците. Първият гейм бе истинска борба, като двата тима бяха равностойни до край, но все пак кърджалийци съумяха да се възползват от подкрепата на феновете си и затвориха гейма в своя полза след 25:22. Окрилени от успеха в началото на втората част Арда поведоха с 4:0 и 7:2, като успяха да поддържат разлика до край и да спечелят и този гейм след 25:22. "Червените" обаче не се предадоха и отново се надигнаха в третата част, за да има поредната доза интрига. В крайна сметка домакините от Арда устояха на напъните на ЦСКА и в решителните минути с воля и характер отново спечелиха гейма с 25:23, а с това и мача с 3:0.