Марек с 3-а поредна победа в Суперлигата след бой над Пирин

Волейболните шампиони от Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха трета поредна и общо 9-а победа в Суперлигата. Момчетата на Найден Найдено биха категорично вкъщи Пирин (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:21) в дербито на Югозапада от 15-ия кръг, играно тази вечер пред около 700 зрители.

Така дупничани се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 9 победи, 6 загуби и 28 точки. Отборът на Пирин пък остана 4-и с 10 победи, 5 загуби и също 28 точки. В следващия междинен 16-и кръг Марек гостува на Тетевен Волей, а разложани са домакини на Левски. Срещите са в сряда (24 февруари) съответно от 18,00 и 17,30 часа.

Първият гейм бе доста оспорван, но играчите на Марек поддържаха малкия си аванс от началото до края - 25:23. Във втората част гостите от Пирин реагираха и поведоха с 13:10, но дупничани направиха серия от пет поредни точки и обърнаха до 15:13 в своя полза. Това се оказа и повратният момент в срещата, като след него Марек не изпусна повече инициативата - убедително 25:18 и 2:0. С аванс от 2:0 гейма, в третия дупничани поддържаха комфортна преднина, която достигна до 16:10 до втората техническа пауза, след което спечелиха с 3:0 след 25:21.

Опитният Красимир Стефанов (39% ефективност в атака) и Георги Елчинов (1 блок, 1 ас, 60% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) забиха по 11 точки за победата на Марек. Станислав Величков (2 блока, 36% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане) и Борислав Апостолов (2 блок, 2 аса и 55% ефективност в атака) пък добавиха по 10 точки за успеха на домакините. Над всички за Пирин отново бе Венцислав Георгиев с 19 точки (3 блока и 47% ефективност в атака), но и това се оказа недостатъчно за победа.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:23, 25:18, 25:21)
МАРЕК: Николай Манчев 2, Красимир Стефанов 11, Георги Елчинов 11, Станислав Величков 10, Борислав Апостолов 10, Венцислав Трифонов 9 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов
ПИРИН: Николай Кичуков 1, Венцислав Георгиев 19, Благовест Катранджиев 10, Боян Иванов 5, Георги Чалъков 3, Костадин Гаджанов 6 - Петър Каракашев-либеро (Виктор Копанаров 1, Мартин Кръстев 1)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)