Добруджа измъкна драматично 3:2 над Монтана в битката за върха в Суперлигата (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) излезе еднолично начело във временното класиране на Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков измъкна драматична победа вкъщи на Монтана с 3:2 (25:18, 25:20, 15:25, 22:25, 15:13) в директна битка за върха, в последен мач от 15-ия кръг, игран този следобед в пълната зала "Добротица".

Така добричлии поведоха във временното класиране с 11 победи, 4 загуби и 31 точки. Също с по 31 точки, но след 10 победи и 5 загуби, на 2-о и 3-о място са съответно досегашния лидер в подреждането Нефтохимик 2010 (Бургас) и Монтана. В следващия междинен 16-и кръг Добруджа гостува на ЦСКА, а монтанчани са домакини на аутсайдера Миньор (Перник). Срещите са в сряда (24 февруари) от 18,00 часа.

Домакините от Добруджа започнаха много по-концентрирано и успяха да поведат след убедителното 25:18. Във втората част за Монтана на терена се появи Трифон Лапков, а монтанчани заиграха по-добре. В края обаче допуснаха серия от няколко поредни точки в полза на Добруджа, които поведоха с 2:0 след 25:20. Играчите на Петър Шопов буквално "избухнаха" в третия гейм, който спечелиха с разгромното 25:15 и намалиха изоставането си на 1:2. След това успяха да измъкнат и четвъртата част с 25:22 и да вкарат мача в тайбрек.

Петият решителен гейм започна с два аса на Димитър Маринков и 2:0 за Добруджа. Постепенно домакините увеличиха преднината си до 5:2, а размяната на полетата дойде при 8:4 в тяхна полза. Разликата се запази до 11:6, след което драмата стана пълна след като на сервис за Монтана застана Минчо Минчев, благодарение на който резултатът стана 11:9. Тогава разпределителят на Добруджа Георги Манчев си удари лакътя при спасяване на една топка, но продължи да играе. При подновяването на играта последва спорна топка, след като либерото на Монтана Добромир Иванов успя да спаси една на пръв поглед невъзможна топка. Заради протестите си либерото получи и жълт картон, а веднага след това имаше ново прекъсване - този път поискано от треньора на Добруджа Мирослав Живков. Последва грешка от сервис на Минчо Минчев и единична блокада на Маринков, с което домакините поведоха с 13:9. В крайна сметка Добруджа издържаха на напрежението и спечелиха тайбрека с 15:13, а с това и мача с 3:2.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МОНТАНА 3:2 (25:18, 25:20, 15:25, 22:25, 15:13)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев, Димитър Маринков, Мартин Атанасов, Денис Чавдаров, Алекс Грозданов - Христо Христов-либеро
Старши-треньор: Мирослав Живков
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Симеон Александров, Златко Кьосев, Мартин Палийски, Теодор Богданов - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: Петър Шопов.