Марек с измъчена победа над ЦСКА в Суперлигата

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 7-а победа в Суперлигата. Воденият от Найден Найденов тим надигра много трудно у дома ЦСКА с 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 28:26) в мач от 13-ия кръг, игран тази вечер пред около 650 зрители в "Арена Дупница".

Така дупничани останаха на 6-о място във временното класиране с 22 точки след 7 победи и 6 загуби. ЦСКА пък продължава да е на 8-о място с 15 точки след 5 победи и 8 загуби. В следващия 14-и кръг Марек гостува на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас), а "червените" са домакини на "вечния" съперник Левски.

Момчетата на Александър Попов започнаха срещата много концентрирано и се държаха на две точки разлика от съперника си в първия гейм, изчаквайки удобен момент да нанесат своя удар. Той дойде при 19:17, когато армейците записаха три поредни точки в актива си и сякаш наляха гипс в краката на домакините, за да излязат напред в геймовете след 25:22.

Марек обаче показа шампионски дух и тръгна мощно във втората част, като нито за миг не изпусна водачеството - 25:22. Третият гейм също започна обещаващо за състава на Найден Найденов, който поведе с 5:1. ЦСКА обаче веднага изравни и след игра точка за точка се стигна до 16:14 за гостите. Дупничани вече знаеха урока си от първата част и на свой ред взеха четири поредни точки за 18:16, за да затворят спокойно гейма при 25:20.

Армейците съвсем не се предадоха и поведоха с 6:2 в четвъртия гейм. Марек успя да обърне, но "червените" бяха опасно близо до това да изравнят, след като отново бяха напред в резултата при 18:16. Зрителите в залата вече се готвеха да се запътят към дома доволни от успех на своите при 24:21, когато ЦСКА успя да изравни и им осигуриха още десетина напрегнати минути в залата. В тях гостите спасиха още два мачбола, но в крайна сметка Марек спечели с 28:26 и 3:1.

Най-полезен за шампионите от Марек стана Станислав Величков със 17 точки (2 блока, 41% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Венцислав Трифонов реализира още 15 точки (3 блока, 2 аса и 71% ефективност в атака) за победата. За "червените" над всички бе Радослав Парапунов със страхотните 32 точки (1 блок, 2 аса и 53% ефективност в атака), но неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЦСКА 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 28:26)
МАРЕК: Николай Манчев 6, Красимир Стефанов 9, Станислав Величков 17, Георги Елчинов 13, Венцислав Трифонов 15, Борислав Апостолов 9 - Мартин Божилов-либеро (Павел Душков)
Старши-треньор: Найден Найденов
ЦСКА: Георги Сеганов 2, Радослав Парапунов 32, Пламен Шекерджиев 17, Яни Георгиев 6, Христо Цветанов 10, Тодор Костов 6 - Антон Василиев-либеро (Бойко Бонев, Живко Иванов, Михаил Вълчовски-либеро)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)