Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Монтана удари шампиона Марек в дербито на Суперлигата (ВИДЕО + СТАТИСТИКА)

Волейболистите на Монтана записаха 8-а победа в Суперлигата, след като в последния мач от 12-ия кръг надделяха над шампионите от Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (23:25, 25:23, 27:25, 25:19) пред препълнените трибуни на зала "Огоста".

Така Монтана заема трето място във временното класиране след 8 победи, 4 загуби и 26 точки, с колкото е и втория Пирин (Разлог), но след 9 победи и 3 загуби. Дупничани пък са 6-и с 19 точки след 6 победи и 6 загуби. В следващия 13-и кръг монтанчани гостуват на Левски, а Марек е домакин на ЦСКА. Срещите са в събота (6 февруари) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

Гостите от Марек поведоха с 1:0 след 25:23, а във втория гейм имаха комфортна преднина от пет точки при 22:17. Треньорът на домакините Петър Шопов опита с доста смени да промени развоя на мача, като решаващ за обрата бе включването на Трифон Лапков, който стабилизира посрещането. Блокадата също проработи и Монтана изравни след 25:23. По същия начин тръгна да се развива и третата част, в която Марек поддържаше разлика от 4 точки, за да загуби накрая с 25:26. В четвъртия гейм психологическото предимство вече бе на страна на домакините от Монтана, които след като поведоха показаха как трябва да задържат преднината си - 25:19 и 3:1.

Най-полезен за Монтана стана Златко Кьосев с 13 точки, а Минчо Минчев и Костадин Стойков добавиха по 11 точки. За Марек Георги Елчинов и Борислав Апостолов реализираха по 15 точки.

Монтана – Марек 3:1 (23:25, 25:23, 27:25, 25:19)