Пирин излезе начело в Суперлигата след победа над ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа 7-а поредна победа и излезе начело в Суперлигата, след като надигра като гост ЦСКА с 3:1 (25:21, 17:25, 26:24, 25:22) в първи мач от 12-ия кръг, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Васил Симов" в столицата.
ЦСКА - Пирин Разлог
Така преди останалите срещи от кръг утре и в неделя разложани са начело във временното класиране с 26 точки след 9 победи и 3 загуби. ЦСКА пък остана на 8-о място с 15 точки след 5 победи и 7 загуби. В следващия 13-и кръг Пирин е домакин на досегашния лидер Нефтохимик 2010 (Бургас), а "червените" гостуват на шампиона Марек Юнион Ивкони. Мачовете са съответно в петък (5 февруари) от 17,30 часа и в събота (6 февруари) от 18,00 часа.
Първият гейм на срещата започна по-добре за гостите от Пирин, които постепенно поведоха с 11:5. Въпреки усилията на "червените" накрая, момчетата на Иван Дурев взеха гейма с 25:21. Влезлият като резерва във втората част за ЦСКА Бойко Бонев на мястото на Веселин Илиев, даде ефект и след по-добър сервис и по-силни атаки домакините дръпнаха с 19:13. Армейците успяха да запазят преднината си и изравниха геймовете на 1:1 след убедително 25:17.
Третият гейм се оказа изключително ключов, след като ЦСКА имаше на два геймбола, но играчите на Пирин показаха страхотен характер за пореден път през този сезон и успяха да обърнат и да го спечелят с 26:24. В четвъртата част Пирин отново поведе постепенно с 8:6 и 16:12, за да се стигне до 18:12. "Червените" съумяха да се съберат, да изравнят при 19:19 и дори да дръпнат с 21:20. За тяхно съжаление силите им не стигнаха за нещо повече и Пирин спечели гейма с 25:22, а с това и мача с 3:1.
Над всички за Пирин бе диагоналът Венцислав Георгиев с 24 точки (1 блок, 2 аса и 46% ефективност в атака) за победата. За "червените" Пламен Шекерджиев (1 ас, 47% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) и Яни Георгиев (1 блок, 3 аса, 48% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) реализираха съответно 18 и 17 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.
ЦСКА - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (21:25, 25:17, 24:26, 22:25)
ЦСКА: Георги Сеганов 4 Веселин Илиев, Яни Георгиев 17, Пламен Шекерджиев 18, Христо Цветанов 12 Тодор Костов 10 - Антон Василиев-либеро (Бойко Бонев 11)
Старши-треньор: Александър Попов
ПИРИН: Николай Кичуков 7, Венцислав Георгиев 24, Благовест Катранджиев 12, Боян Иванов 2, Костадин Гаджанов 5, Георги Чалъков 7 - Петър Каракашев-либеро (Виктор Копанаров, Мартин Кръстев 1)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ПИРИН 1:3 - ТУК!!!