Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Михайлович ще спасява поста срещу тежък съперник

Бъдещето на Синиша Михайлович продължава да бъде под въпрос. От два месеца насам сръбският специалист е пред уволнение преди всеки мач, а класирането на полуфинал за Купата на Италия не се оказа достатъчно, за да се успокои ситуацията около "росонерите". Причината затова е, че победата с 2:1 над Карпи бе заслужена, но доста трудна и това не се каресва на Силвио Берлускони, които не желае сърбина начело на тима повече.

Тази неделя на "Сан Сиро" пристига един от водещите отбори в калчото - Фиорентина. Само победа при това с хубава игра може да спаси треньора според някои от медиите на Апенините. "Виолетовите" отстъпиха с 1:3 от Лацио на "Артемио Франки" и от втори завършиха полусезона на четвърто място. Въпреки това пристигат в Милано със самочувствие, тъй като от близо шест години нямат поражение. Освен това през този сезон разбиха Интер с 4:1 на същия стадион.

"Росонерите" нямат победа над "виолетовите" пред своя публика от ноември 2010 година, когато Златан Ибахимович със задна ножица донесе успеха с 1:0.

Последваха три поредни победи за гостите - 1:2 през 2011/2012, която лиши Милан от титлата. 1:3 през 2012/2013 и 0:2 през 2013/2014. Миналата година срещата завърши 1:1 след попадения на Найджъл де Йонг през първото полувреме и Йосип Иличич след почивката.