Самоубийствено реми на "Олимпико" (видео + галерия)

Рома и Милан ме успяха да се победят в голямото дерби от 19-ия кръг на Серия "А". Мачът на "Олимпико" завърши 1:1, като гола за Рома вкара Антонио Рюдигер още в 4-ата минута след центриране на Миралем Пянич и лошо подреждане на защитата на гостите. Малко след почивката обаче Юрай Куцка изравни, а до края на двубоя "росонерите" изпуснаха още няколко великолепни възможности да направят пълен обрат.

И двата отбора бяхя поставени под голямо напрежение заради колебливите си резултати в последно време. "Вълците" записаха доста равенства и се смъкнаха до 5-ото място, а Милан е на 6-а позиция, като има 5 точки по-малко. Днешното равенство със сигурност не е от полза за никой от съперниците и на техните треньори, които са сериозно заплашени от уволнение.Рома - Милан 1:1
Наставникът на "вълците" Руди Гарсия беше разочарован след изпуснатата победа срещу Киево, но за него имаше и добри новини като завръщането след наказания на Раджа Наинголан и Миралем Пянич, а капитанът Франческо Тоти се възстанови от контузията си и попадна в групата за пръв път от три месеца. Един Джеко обаче загуби обжалването на наказанието си и остана извън състава, а Мохамед Салах бе сред резервите за сметка на младока Садик Умар, който се разписа и в двата си предишни мача като титуляр.

В Милан също не липсваха контузени, а Синиша Михайлович се отказа и от услугите на Алесио Черчи, който тотално разочарова с изявите си при "росонерите".Атаката на гостите поведоха Карлос Бака и Луис Адриано, а в центъра на защитата Кристиан Сапата се появи на мястото на Филип Мексес.

Срещата стартира с положение пред вратата на Милан още в 15-ата секунда, но Джанлуиджи Донарума спаси опасен изстрел на Садик Умар. В 4-ата минута обаче младият страж на "росонерите" нямаше какво да стори, след като защитата пред него "проспа" центрирането на Пянич и оставеният непокрит Рюдигер от няколко метра откри резултата.Рома - Милан 1:1
В средата на полувремето отново Рюдигер можеше да се разпише, но след като отправи удар с глава, Донарума успя да докосне топката и да я отбие в гредата. Като цяло "вълците" доминираха до почивката, но бранителите им на два пъти изпуснаха Бака, който не се възползва от тези ситуации.

За Рома пропуск направи Жервиньо, а след подаване на много активния Пянич защитник на Милан съумя да изчисти.

В началото на второто полувреме Милан възстанови равенството с хубаво попадение на Юрай Куцка. Словашкият халф засече с глава центриране на Кейсуке Хонда и направи безпомощен Войчех Шчесни. Гостите от Милано продължиха да действат напористо, особено след появата в игра на Кевин-Принс Боатенг, който направи повторния си дебют за тима. Именно той отне топката от Манолас и организира най-стойностната атака в мача и подаде на Бака, който пропусна триково за Куцка, но полузащитникът стреля над вратата.Рома - Милан 1:1
Бранителите на Рома бяха напълно дезориентирани и головите положения за Милан следваха едно след друго. Много скоро мощен удар на Карлос Бака разтресе напречната греда и "джалоросите" отново оцеляха.

В 70-ата минута настъпи дългоочакваният момент за тифозите на Рома, които отново видяха в игра Франческо Тоти. Принца на Рим се появи на мястото на Умар малко след пропуска на Жервиньо - първи за домакините през втората част. "Вълците" се активизираха и Алесандро Флоренци не беше далеч от гола, но топката мина встрани от целта.

Милан остава със само една победа над Рома в последните 7 мача между двата отбора - 2:1 на "Сан Сиро" през миналата година. Последният успех на "червено-черните" в Рим пък датира от 2011 година с 3:2.