Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Михайлович: Дано вървим нагоре през втората част от сезона

Треньорът на Милан Синиша Михайлович се надява отборът му да върви нагоре в класирането през втората част от сезона, който стартира с 20-ия кръг в Серия "А" през този уикенд. "Росонерите" пък имат тежък мач с Фиорентина на "Джузепе Меаца" в неделя вечерта. Наставникът вярва, че отборът му може да измъкне победата в тази среща.

"Утре започва втората част на сезона и да се надяваме, че ще започнем да се движим нагоре в класирането. Предстои ни ключов мач, тъй като една победа ще ни приближи само на 6 точки от Фиорентина. Кампанията е дълга и според мен през последните шест месеца отборът се развива в правилната посока. Въпреки критиките, можем да продължим израстването си. Никога не съм се притеснявал от нещата, които се пишат за мен. Имам вяра в тези играчи. Ние сме сплотен екип и никога не се предаваме", заяви Михайлович.

Сърбинът се изказа ласкаво за предстоящия съперник Фиорентина и за неговия наставник Пауло Соуса.

"Трябва за поздравим Фиорентина и Соуса за постигнатото до момента. Те имат много талантливи играчи и ни чака труден мач. Затова трябва да се възползваме максимално от нашите възможности. Когато загубихме в 1-ия кръг, все още бяхме в процес на изграждане. Сега очаквам да стане доста по-оспорван сблъсък. Соуса е страхотен треньор и резултатите говорят сами за себе си. До момента той изглежда по-добър от мен, докато аз изглеждам като провал до него. Гледайки последните ни мачове, смятам, че заслужавахме да постигнем по-добри резултати с оглед показаното от играчите. Пътят обаче е дълъг и има време да наваксаме. Трябва да бъдем по-концентрирани в защита и да завършваме по-добре атаките си", допълни наставникът.