Бака прати Милан на полуфинал

Отборът на Милан се класира на полуфинал за Купата на Италия, след като надви с 2:1 Карпи пред близо 13 000 тифози на "Сан Сиро" в първия четвъртфинал от турнира. Играч номер едно на Колумбия за 2015 година Карлос Бака беше с основна заслуга "росонерите" да продължат напред. Голмайсторът първо откри в 14-ата минута, когато отбеляза рядко виждан гол с рабона, а след това се отличи с асистенция в 28-ата минута за попадението на Мбайе Нианг.

Новото попълнение на гостите Матео Манкозу се разписа след само пет минути в тима. Той бе точен в 50-ата минута, като преди това замени на почивката Кристиян Дзакардо. "Червено-черните" трябваше да се измъчат, за да победят, но въпреки това стигнаха заслужено между четирите най-добри в турнира през този сезон. Синиша Михайлович спаси поста си, а сега Милан очаква за противник Специя или Александрия, които излизат в друг четвъртфинал.

Двубоят започна много активно за домакините, които пробваха да се разпишат, но Кристиян Сапата и Кейсуке Хонда нямаха шанс. Японецът изведе Бака в 14-ата минута, който надбяга защитата и вратаря Бркич и с рабона прати топката  мрежата за 1:0. Голът бе негов 10-и за този сезон и втори за Купата. Стражът на гостите спаси вратата си в 19-ата минута, когато Куцка бе близо до втори гол.

Такъв падна в 28-ата минута, когато Бака демонстрира отлична бързина. Бившият играч на Севиля надбяга своя пазач със спринт от 40 метра и намери връхлитащия Нианг на няколко метра от вратата. Френският таран вкара за 2:0 със своя трети пореден гол в турнира през този сезон.

Гостите започнаха по-активно втората част след две смени на почивката и първо Лазаня стреля в ръцете на Кристиан Абиати. Бързакът надбяга защитата на "червено-черните" в 50-ата минута и намери Манкосу, който се разписа в първата си среща за Карпи.

Това стресна Милан, но въпреки това "росонерите" диктуваха събитията. Кевин-Принс Боатенг се появи на терена за първи път от 2013 година на "Сан Сиро", а Куцка пропусна да вкара трети гол. Преди да бъзе заменен от Андреа Бертолачи.

Домакините се опитваха да имат инициативата и да държат далеч от Абиати нападателите на гостите. Бака имаше претенции за дузпа в 85-ата минута, но реферът Калварезе остана безмълвен. Въпреки това Милан стигна до победата и ще търси финал в двата полуфинала срещу тим от Серия "Б" или тим от трета дивизия на Италия.

Другият поток са големите фаворити. Наполи посреща Интер, а Лацио пък Ювентус в битка за полуфиналите.

"Росонерите", които се представят много разочароващо за трети пореден сезон записаха четвърта победа за Купата на Италия в тази кампания

2:1
. Полуфиналът е първи от 2012 година за "росонерите", като преди четири година загубиха от Ювентус битката за финала.

МИЛАН - КАРПИ 2:1