Милан с резил, който може да коства главата на Михайлович

Отборът на Милан започна 2016 година както лошата за клуба 2015 година. "Росонерите" отстъпиха с 0:1 на Болоня в мач от 18-ия кръг, а преди година загубиха с 1:2 от Сасуоло. Единственото попадение за гостите бе дело на Емануеле Джакерини в 82-ата минута, който донесе първи успех срещу "червено-черните" в Милано от 2008 година при дебюта на Роналдиньо и първи от 11 поредни мача между двата тима. Изненадващото поражение може да се окаже фатално за Синиша Михайлович, който вече от месеци е критикуван от Силвио Берлускони, медиите и тифозите. Последните днес също го изпратиха с мощни освирквания заедно с играчите му, които пропуснаха четири чисти положения и накрая записаха шесто поражение за сезона.

Така Милан остана с 28 точки и изостава на десет от Фиорентина, но Интер има мач по-малко и при победа ще увеличи преднината пред градския съперник на 11 точки. Мечтаното трето място пък е вече на осем точки. Болоня пък е на 15-то място с 22 точки, като 16 от тях са спечелени след идването на Роберто Донадони преди осем кръга.

Михайлович заложи на Карлос Бака и Мбайе Нианг в атака, като Филип Мексес замени Алесио Романьоли, който бе наказан. Домакините искаха да започнат годината с трите точки след победата с 4:2 над Фрозиноне и да започнат да се изкачват в първенството, но това не се случи. Гостите излязоха на с трима в атака, но разчитаха предимно на контраатака през първата част.

В 15-ата минута Болоня имаше възможност да поведае, но Алекс поправи грешка на Джанлуиджи Донарума. Десет минути по-късно в рамките на няколко секунди Антонио Миранте първо парира шут на Кейсуке Хонда, а след това и силен изстрел на Нианг.

В 40-ата минута Джакомо Бонавентура също стреля от отлична позиция, но Миранте отново изби в корнер. Поради травма Доменико Майета бе заменен от Мариос Иконому в последната минута на първата част, а секунди преди края на полувремето Миранте отново бе блестящ. Стражът запази вратата си суха, след като срещу него очи в очи остана Бака. Колумбиецът се откъсна от защитата със страхотно поемане на топката след дълго подаване на Иняцио Абате, но без да се разпише.

Втората част започна с ново спасяване на Миранте след пробив на Хонда, но след това в 50-ата минута Емануеле Джакерини при светкавична контраатака пропусна да се разпише, въпреки че прехвърли Донарума. Нианг стреля лошо малко по-късно, след което отново пропусна, а след него и Хонда при пробив на Андреа Бертолачи в 56-ата минута.

Алесио Черчи влезе, но Джакерини имаше възможност да вкара в 71-ата минута. Крилото изведе Нианг, който сам срещу Миранте пропусна и бе заменен от Луис Адриано. Гол на Бака с глава бе отменен поради засада, а в 89-ата минута Матия Дестро пропусна. 120 секунди след това обаче Джакерини шокира "Сан Сиро". Той бе оставен непокрит на задната греда, като имаше време да поеме топката и да я прати в мрежата на Донарума.

В този миг до края на срещата тифозите на "росонерите", които и днес не бяха много по трибуните, мощно освиркаха своите играчи и Михайлович. Черчи също пропусна да изравни и най-вероятно изигра последния си мач за Милан, тъй като ще бъде пратен в Дженоа или Рома. Именно срещу "вълците е следващата среща на "Олимпико".