Германия изхвърли Сърбия от олимпийската квалификация и се класира на полуфинал

Волейболистите от националния отбор на Германия оставиха без шанс за виза за Рио 2016 коравия тим на Сърбия. Воденият от треньора Витал Хейнен тим сразиха "плавите" с 3:0 (25:20, 26:24, 25:20) във втория си мач от Група А на олимпийската квалификация, игран тази вечер пред около 3500 зрители в зала "Макс Шмелинг Хале".

Така Бундестимът записа втора поредна победа и на практика се класира за полуфиналите на турнира. От друга страна това бе второ поредно поражение за сърбите след вчерашната им загуба от световния шампион Полша и 1:3, след което останаха без никакви шансове за продължаване напред. Утре (7 януари) и двата тима почиват,а "Дружина полска" играе срещу Белгия. В петък (8 януари) в последните си мачове пък Германия играе срещу Полша, а Сърбия излиза срещу белгийците.

Първият гейм на срещата започна равностойно като двата тима играеха точка за точка. След първото техническо прекъсване домакините от Германия успяха да дръпнат с 16:7. Това оказа силно влияние върху играта на сърбите и Бундестима взе гейма с 25:20. Втората част бе много по-равностойна. Момчетата на Никола Гърбич имаха възможността да затворят гейма при 24:23, но феноменално спасяване на германския разпределител Лукаш Кампа и страхотна блокада срещу сръбската звезда Александър Атанасийевич доведе до 2:0 за германците след 26:24. Третият гейм отново бе равностоен до 17:17, когато на сервис за домакините застана Георг Гроцер, който осигури на отбора си преднена, която се оказа достатъчна за победата на Германия с 3:0 след 25:20.

Именно Георг Гроцер отново бе над всички за германския тим със страхотните 19 точки (4 аса и 65% ефективност в атака), а Кристиян Фром добави още 12 точки (2 блока, 50% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане) за победата. За сърбите Александър Атанасийевич заби 17 точки.

ГЕРМАНИЯ - СЪРБИЯ 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 1, Георг Гроцер 19, Кристиян Фром 12, Денис Калиберда 8, Маркус Бьоме 9, Филип Колин 6 - Фердинанд Тиле-либеро (Симон Хирш, Патрик Щоервалд 1)
Старши-треньор: Витал Хейнен
СЪРБИЯ: Никола Йовович, Александър Атанасийевич 17, Урош Ковачевич 1, Неманя Петрич 6, Драган Станкович 2, Марко Подрасчанин 6 - Никола Росич-либеро (Марко Ивович 6, Алекса Бърдцович 2, Сречко Лисинац 2, Милан Катич, Александър Околич 4, Невен Майсторович-либеро)
Старши-треньор: Никола Гърбич.