Германия с трудна, но чиста победа над Белгия в Берлин

Националният волейболен отбор на Германия тръгна с доста трудна, но чиста победа на олимпийската квалификация, на която е домакин в Берлин. Волейболистите на Бундестима се наложиха над Белгия с 3:0 (28:26, 25:19, 26:24) в първия си мач от Група А, игран тази вечер едва около 2500 зрители в зала "Макс Шмелинг Хале".

Утре (6 януари) момчетата на селекционера Витал Хейнен ще играят срещу силния тим на Сърбия, който пък по-късно тази вечер излиза срещу световния шампион Полша. Срещата е от 19,00 часа българско време. Белгийците и "Дружина полска" пък ще почиват.

В началото на първият гейм белгийците дръпнаха с няколко точки, които поддържаха до 21:18. След серия от силни сервиси на звездата Георг Гроцер Германия успя да изравни при 23:23. В крайна сметка Бундестимът измъкна трудно гейма с 28:26 след страхотна атака през центъра на Филип Колин и ас на разпределителя Лукаш Кампа. Момчетата на Витал Хейнен продължиха със силната си игра и във втората част като поведоха с 9:4. Разликата нарасна до 16:11 след ас на Кристиян Фром, след което домакините спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:19 благодарение отново на изявите на Гроцер. "Червените дяволи" от Белгия поведоха в третия гейм с 10:7 и по всичко изглеждаше, че ще успеят да се върнат в мача. Белгийците продължиха да водят до 22:21, но така и не успяха да вземат частта. Георг Гроцер поведе Германия към последния щурм - 26:24 и 3:0 след пореден ас и мощна негова атака.

Страхотен мач изигра звездата на германския тим Георг Гроцер, който бе над всички с 19 точки (1 блок и 55% ефективност в атака) за победата. Влезлият като резерва още в първия гейм Кристиян Фром пък добави още 11 точки (1 блок, 1 ас, 41% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане) за успеха. За белгийците капитанът Сам Деруу (43% ефективност в атака и 47% перфектно посрещане) и Симон Ван Де Вуурде (6 блока!!!, 1 ас и 70% ефективност в атака) реализираха съответно 15 и 14 точки, но и това не бе достатъчно за победата.

БЕЛГИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3 (26:28, 19:25, 24:26)
БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 1, Герт Ван Вале 11, Сам Деруу 15, Томас Русо 6, Симон Ван Де Вуурде 14, Пиетер Верхеес 3 - Йелте Рибенс-либеро (Кевин Клинкенберг Сепе Бетенс, Брам Ван Ден Дриес 1, Щайн Д'Хулст)
Старши-треньор: Доминик Бейенс
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 4, Георг Гроцер 19, Денис Калиберда 10, Себастиян Шварц, Филип Колин 8, Маркус Бьоме 5 - Маркус Щоервалд-либеро (Кристиян Фром 11, Кристиян Дюнес, Патрик Щоервалд, Томас Щрохбах 2, Фердинанд Тиле-либеро)
Старши-треньор: Витал Хейнен.

Снимки: cev.eventolive.it