Чехия постигна първа победа в групата си на Европейското

Чехия спечели първата си победа в група 2 на европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години. Чешкият тим взе чиста победа с 3:0 срещу отбора на Беларус, който е без победа до момента. Домакините в днешния мач започнаха по-добре срещата и поведоха с 6:3. Тимът на Беларус успя да изравни веднага, последва ново равенство, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за гостите.

След прекъсването последваха нови три равенства, след което Беларус поведе в резултата и при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:13. Чехия изравни резултата при 20:20, последваха нови 3 равенства, след което домакините успяха за спечелят гейма с 25:23. В началото на втората част играта бе равностойна, а резултатът бе изравняван 6 пъти. При първото техническо прекъсване Беларус водеше с 8:7. Чехите изравниха резултата при 11:11, последваха нови две равенства, но при второто техническо прекъсване водеше отново тимът на Беларус с 16:14.

Чехите успяха да изравнят при 17:17, а след нови три равенства поведоха и спечелиха и втората част с 25:22. След две равенства в началото на третата част тимът на Чехия поведе и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 в полза на домакините. Чехите продължиха с добрата си игра, поведоха със 7 точки при 15:8, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:12 в полза на домакините. Чехия поведе с 8 точки при 23:15 и спокойно затвори гейма с 25:18 за първа победа в групата. След изиграването на по четири мача в групата Чехия е с 1 победа, 3 загуби и 4 точки в актива, докато Беларус е 4 загуби и 1 точка. В последния ден от надпреварата в групата утре Беларус играе с Италия от 15.00 часа, а Чехия среща отбора на Сърбия в 17.30 часа.