Русия с категоричен успех срещу Сърбия на Европейското

Русия взе чиста победа с 3:0 над Сърбия в мач от група 2 на Европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години. С успеха си руският тим има три победи от началото на надпреварата и една загуба. В началото на мача резултатът бе изравняван два пъти, след което тимът на Сърбия поведе и при първото техническо прекъсване водеше с 8:6.

След почивката отборът на Русия показа за малко класата си, успя да стопи пасива си до само точка при 9:10, но след това Сърбия отново успя да увеличи преднината си до 5 точки при 15:10. След този резултат Русия отново показа най-силните си оръжия - изпълнението на начален удар и блокадата и успя да изравни при 15:15, но при второто техническо прекъсване изоставаше - 15:16. Руският тим изравни веднага след прекъсването, последваха нови две равенства, след които символичните гости поведоха с 5 точки при 23:18 и безпроблемно взеха гейма с 25:19.

Втората част започна оспорвано и с няколко изравнявания на резултата, след което при първото техническо прекъсване предимството бе на страната на Сърбия - 8:6. Тимът на Русия изравни при 9:9, последваха нови две равенства, а при второто техническо прекъсване домакините водеха с 16:14. Русия изравни резултата при 20:20. След нови три равенства руският тим успя да затвори гейма с 25:23 и поведе с 2:0. Началото на третата част бе оспорвано, с 5 изравнявания на резултата, а при първото техническо прекъсване Русия водеше с 8:6. Гостите продължиха с добрата си игра, възползваха се от грешките на отбора на Сърбия и при второто техническо прекъсване водеха с 16:12. Руснаците успяха да поведат с 6 точки при 21:15 и спокойно доиграха гейма за 25:20.

След първите четири дни на надпреварата в групата Италия е с 4 победи и 10 точки, Русия има три успеха и една загуба и 9 точки, Турция е с 2 победи и 2 загуби и 8 точки, Сърбия също е с 2 победи и 2 загуби, но с 4 точки, Чехия има в актива си 1 победа и 3 загуби и 4 точки, докато Беларус е без успех и 1 точка. В последния ден от надпреварата утре от 15.00 часа Италия играе с Беларус, от 17.30 е срещата Чехия-Сърбия, а последният мач противопоставя отборите на Русия и Турция.