България на крачка от полуфинал след разгром над Германия

Волейболистите от националния отбор на България за младежи до 20 години са само на крачка от класиране за полуфиналите на Европейското първенство, на което сме домакини в Пловдив и Варна. Момчетата на селекционера Владимир Николов разгромиха коравия тим на Германия с 3:0 (25:23, 25:17, 25:17) в мач от 4-ия кръг от Група 1 на шампионата, игран тази вечер пред над 1500 зрители в зала "Колодрума" в Града под тепетата. Това бе чудесен подарък за 131 години от Съединението на България, което честваме днес.

Така младите български "лъвчета" имат 3 победи, 1 загуба и 9 точки и са много близко до класирането за полуфиналите на турнира. Утре (7 септември) България ще изиграе последния си мач в групата срещу световните шампиони в тази възраст Полша, която по-късно тази вечер играе срещу аутсайдера Словения. Българите трябва да гонят задължителна победа срещу "Дружина полска", като в същото време ще се надяват на успех на Бундестима с 3:0 или 3:1 над Украйна, която по-рано днес удари Франция с 3:0. Срещата между България и Полша е от 17,30 часа, а преди това от 15,00 часа Германия играе с Украйна.

Първият гейм започна много добре за българските момчета, които постепенно дръпнаха с 19:13. След това обаче допуснаха отпускане, което пък позволи на Германия да изравни при 21:21. Все пак България затвори гейма с минималното 25:23. Българите продължиха със стабилната си игра в началото на втората част, като поведоха с 8:4. Младите български волейболисти продължиха да налагат темпото и да увеличават разликата до крайното 25:17. Играчите на Владимир Николов направиха сериозна разлика и в началото на третия гейм - 10:6. Германците опитаха да променят развитието на гейма, но успяха единствено да намалят изоставането си до 17:15. В края на гейма волейболистите на България отново бяха много убедителни и спечелиха с категоричното 25:17 и 3:0.

Най-полезни за българския тим станаха капитанът Пламен Шекерджиев (3 блока, 4 аса, 47% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) и Радослав Парапунов (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака) с по 15 точки за победата. За Бундестима Егор Богачев завърши с едва 10 точки.

ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)
ГЕРМАНИЯ: Йоханес Тиле, Максимилиан Осте 2, Корбин Балщер 8, Егор Богачев 10, Тобиас Крик 7, Мати Биндер 3 - Юлиан Ценгер-либеро (Моритц Раубер 4, Тим Петер, Йоханес Мьоних 3, Щефан Тиел, Паул Хенинг)
Старши-треньор: Йохан Верстапен
БЪЛГАРИЯ: Николай Манчев 1, Радослав Парапунов 15, Пламен Шекерджиев 15, Цветелин Цветанов, Гордън Люцканов 8, Алекс Грозданов 6 - Станислав Драмов-либеро (Преслав Йорданов, Мартин Павлов 6)
Старши-треньор: Владимир Николов.