Италия с четвърта победа

Италия постигна четвърта победа в група 2 на европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години. В оспорван мач италианският тим надделя над Турция с 3:2. Символичните домакините в срещата започнаха по-добре и поведоха, но Италия изравни при 5:5. Последва още едно равенство, след което при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за турския тим.

Италия на два пъти успя да изравни резултата след прекъсването, но след 11:11 турският тим с много добра игра на мрежата успя да реализира 5 поредни точки и при второто техническо прекъсване водеше с 16:11. До края на гейма турският тим нямаше никакви проблеми и спечели с 25:19. През втората част Италия показа по-добра игра и при първото техническо прекъсване водеше с 8:5. Символичните гости успяха да поддържат преднината си и я запази три точки и при второто техническо прекъсване - 16:13. Италианският тим допусна на два пъти изравняване на резултата, но в крайна сметка успа да спечели гейма с 25:21 и да изравни резултата в мача.

В началото на третата част италианският тим бе по-добрият отбор и поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. След него обаче играта стана много равностойна, последваха 6 равенства в резултата, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за Турция. До края на гейма турският тим игра по-добре в защита и атака и заслужено спечели третата част с 25:20. Италия започна отлично четвъртия гейм и при първото техническо прекъсване водеше с 8:4. Турция изравни при 11:11, последва ново равенство, след което италианският тим поведе и при второто техническо прекъсване водеше с 16:12. Италианците не изпуснаха инициативата и спечелиха гейма с 25:21. В тайбрека италианците поведоха още от началото, поддържаха преднина и спечелиха с 15:8 и съответно мача с 3:2 гейма. Преди последните срещи утре Италия е с 4 победи и 10 точки в актива си, докато Турция е с 2 успеха и 2 загуби и 8 точки.

В последния ден от надпреварата в групата утре Италия играе с Беларус от 15.00 часа, а Турция среща Русия в късния мач от 20.00 часа.