България с първа победа на Евро 2016 след разгром и 3:0 над Словения

Волейболистите от националния отбор на България за младежи до 20 години записа първа победа на Европейското първенство, на което сме домакини в Пловдив и Варна.

Воденият от доскорошния национал и капитан на България Владимир Николов тим би категорично и без проблеми Словения с 3:0 (25:18, 25:15, 25:18) само за 65 минути игра във втория си мач от Група 1 на шампионата, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Колодрума" в Пловдив. Това бе и първи официален успех за Владо Николов в треньорската професия.

Така след вчерашната драматична загуба от Украйна с 2:3, младите български "лъвчета" имат 1 победа и 4 точки. Утре (4 септември) в третия кръг мачове в групата България ще играе срещу тима на Франция, който вчера започна със загуба от световния шампион в тази възраст Полша с 2:3, а по-късно тази вечер ще излезе срещу Германия. Срещата е отново от 17,30 часа в зала "Колодрума". Преди това от 15,00 часа пък Словения ще играе срещу украинците, които днес паднаха от "Дружина полска" с 0:3.

От самото начало българските момчета започнаха доста по-уверено и направиха достатъчно голяма разлика, която им позволи да поведат с 1:0 убедително 25:18. Във втората част българите бяха още по-убедителни - 25:15 и 2:0. В началото на третия гейм България имаше затруднения, но не направи вчерашната грешка и не изпусна инициативата - ново 25:18 и 3:0.

Най-полезен за българския тим отново стана Радослав Парапунов с 13 точки (1 блок, 2 аса и 45% ефективност в атака), а Пламен Шекерджиев добави още 11 точки (3 блока, 53% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За словенците Матич Въртовеч завърши също с 11 точки.

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (18:25, 15:25, 18:25)
СЛОВЕНИЯ: Урош Планиншич, Матич Въртовеч 11, Юре Окроглич 7, Жига Чопи 3, Ян Мулеч 7, Ян Мачек 1 - Урбан Томан-либеро (Примож Меял 1, Александър Тепич 2, Бине Одер, Тилен Крижанич 1 Аляж Херман 1)
Старши-треньор: Само Миклавч
БЪЛГАРИЯ: Николай Манчев 4, Радослав Парапунов 13, Пламен Шекерджиев 11, Цветелин Цветанов 2, Гордън Люцканов 9, Алекс Грозданов 7 - Станислав Драмов-либеро (Георги Михалев 1, Аспарух Аспарухов, Преслав Йорданов 1)
Старши-треньор: Владимир Николов.