Германия с втора победа на Европейското за младежи след драматично 3:2 над Франция

Отборът на Германия записа втора победа на Европейското първенство по волейбол за младежи до 20 години, провеждащо се в Пловдив и Варна. В късния мач от програмата на Група 1 Бундестимът се наложиха драматично над Франция с 3:2 (25:23, 31:33, 19:25, 25:14, 16:14), игран в зала "Колодрума". В същото време това бе второ поражение от два мача за "петлите".

Срещата бе много оспорвана и интересна, като премина през редица обрати. Германия успя да измъкне първия гейм след 25:23. Втората част бе много драматична, но в крайна сметка Франция я взе след 33:31. След спечелването на втория гейм французите бяха преобразени и спечелиха третата част с 25:19. Германия обаче беше категорична в четвъртия гейм и след 25:14 вкара мача в тайбрек. В последния решителен пети гейм Франция имаше аванс от 4 точки при 12:8, но след 5 поредни точки германците успяха да обърнат развоя на гейма и с това да спечелят с 16:14 и 3:2.

За тима на Германия Егор Богачев (1 блок, 39% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) и Тобиас Крик (13 блока!!! и 38% ефективност в атака) бяха най-полезни с по 19 точки за победата. За "петлите" Тибо Торал (2 блока, 37% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) и Йоаким Пану (1 блок, 2 аса и 39% ефективност в атака) реализираха 21 и 20 точки, но това не бе достатъчно.

В третия кръг мачове в групата днес Германия среща световния шампион в тази възраст Полша, докато Франция играе с България. В ранния мач от програмата един срещу друг излизат тимовете на Украйна и Словения.