Италия с категорично 3:0 над Сърбия на Европейското

Отборът на Италия постигна втора победа в Група 2 на Европейското първенство по волейбол за младежи до 20 години, което се провежда в Пловдив и Варна. Във втората си среща от групата "адзурите" надиграха връстниците си от Сърбия с 3:0 (25:15, 26:24, 25:20) пред едва около 100 зрители в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица.

Първата част започна оспорвано, с няколко изравнявания на резултата, след което Италия поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Италианците продължиха с добрата си игра, особено на блокада, и продължиха да водят до второто прекъсване с 16:11. До края на гейма благодарение на отличния си начален удар, който затрудняваше максимално сърбите, както и на блокадата си "Скуадра адзура" не срещна проблеми и спечели първата част с 25:15.

Втората част също започна оспорвано с няколко изравнявания на резултата, а при първото техническо прекъсване Сърбия водеше с 8:7. След прекъсването играта продължи да е оспорвана, резултатът бе изравняван 7 пъти, а при второто техническо прекъсване точка преднина имаше тима на Италия - 16:15. Италия успя да поведе с 3 точки при 19:16, но след няколко грешки допусна Сърбия не само да изравни при 21:21, но и да поведе. Италия успя да изравни при 23:23, последва още едно равенство, но "адзурите" показаха по-здрава психика и измъкнаха победата в този гейм с 26:24.

Италианците започнаха ударно третата част и набързо поведоха с 6:1, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:3. Италия продължи с добрата си игра и успя да увеличи преднината си до второто техническо прекъсване на 7 точки - 16:9. До края на гейма Италия нямаше проблеми и го спечели с 25:20 и съответно мача с 3:0.

След изиграването на по два мача в групата Италия е с 6 точки, а Сърбия е с 2 точки. В мачовете от програмата утре (4 септември) Сърбия играе с Беларус от 15,00 часа, а Италия среща тима на Русия от 20,00 часа.