Франция безмилостна срещу Италия (видео + снимки)

Европейските шампиони и победители в Световната лига от 2015 година от Франция започнаха с летящ старт тазгодишното си участие в най-комерсиалния волейболен турнир. “Петлите”, които дори играха без звездата си Ървин Нгапет, прегазиха Италия с 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) в първата сри среща от Група А1 на Световната лига, която се игра пред едва 2100 зрители в Спортния център “Олимпийски парк” в Сидни (Австралия).

Така Франция записа 4-а поредна победа над Италия, въпреки че “адзурите” все още водят с 24-15 успеха.

Първата част се развиваше много равностойно до 23:23. Никола Марешал изпълни мощен сервис за “петлите”, който разстрои посрещането на Италия и 24:23. Французите затвориха първата част с 25:23, след като успяха да неутрализират атаките на Лука Ветори и Иван Зайцев.

Втората част също бе доста равностойна, но “петлите” съумяваха да водят в резултата с точка, две. Иван Зайцев съумяваше да “поддържа огъня” за Италия, но това не бе достатъчно. Силна игра в атака на Кенив Тили, Никола Льо Гоф и на Кевин Льо Ру донесе успеха на “петлите” въ втората част с 25:22.

В третия гейм Бенжамен Тонюти разигра в атака всичките си съотборници и за “Скуадрата” настанаха тежки моменти. Франция разгроми съперниците си в третата част с 25:14 и затвори мача с 3:0 гейма.
Кевин Тили  (2 аса, 50% ефективност в атака, 61% перфектно посрещане) и Никола Марешал  (1 ас, 60% ефективност в атака, 52% перфектно посрещане), а резервата Тибо Росар добави още 12 точки (1 блок, 55% ефективност в атака).

За Италия не игра Османи Хуанторена, а на ниво се представи само Иван Зайцев с 12 точки (50% ефективност в атака, 56% ефективност в атака).

ФРАНЦИЯ - ИТАЛИЯ 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Антонен Рузие 6, Кевин Тили 13, Никола Марешал 13, Кевин Льо Ру 7, Никола Льо Гоф 7 - Женя Гребенников-либеро (Тибо Росар 12, Пиер Пужол)
Старши-треньор: Лоран Тили