Франция си намери майстора! Белгия тресна непобедимите “петли” в Сидни (ВИДЕО + СНИМКИ)

Победителите в Световната лига през 2016 година от Франция си намериха майстора и допуснаха първа загуба в тазгодишното издание на най-комерсиалния турнир във волейбола. “Петлите”, които са и европейски шампиони от София 2015, допуснаха драматичен обрат от съседите от Белгия с 2:3 (25:13, 24:26, 25:21, 18:25, 12:15) в мач от 3-ия кръг на Група А1, който се игра пред 2000 зрители в Спортния център “Олимпик парк” в Сидни (Австралия).

Франция, която отново игра без звездата си Ървин Нгапет, поведе с 2:1 гейма, но белгийските волейболисти се развихриха и обърнаха мача до 3:2 гейма в тяхна Полша.

Герт Ван Вале бе над всички и записа 24 точки (56% ефективност в атака), а Сам Деруу добави още 20 точки за успеха на Белгия.

Кевин Тили бе най-резултатен за “петлите” с 20 точки (61% ефективност в атака, 60% перфектно посрещане). Антонен Резие, който игра само в първите 3 гейма добави 15 точки (1 ас, 45% ефективност в атака).

БЕЛГИЯ - ФРАНЦИЯ 2:3 (13:25, 26:24, 21:25, 25:18, 15:12)

БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 1, Гертг Ван Вале 24, Сам Деруу 20, Тома Русо 5, Симон Ван Де Вуурде 12, Пиетер Верхеес 7 - Йеле Рибенс-либеро (Франсоа Лека, Стийн Д’Хулст 4, Кевин Клинкенберг 6, Себастиен Дюмон-либеро, Арно Ван Де Велде)
Старши-треньор: Доминик Байенс